Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pınar’ın yardım çığlığı

Pınar’ın yardım çığlığı

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sekiz aylıkken üstüne sıcak su dökülmesi sonucu yüzünde ve omzunda yanıklar oluşan küçük Pınar, tedavi olmak istiyor.

25.06.2014 09:59

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde sekiz aylıkken üstüne sıcak su dökülmesi sonucu yüzünde ve omzunda yanıklar oluşan küçük Pınar, tedavi olmak istiyor.Saray ilçesi Büyükyoncalı Mahallesi’nde ailesiyle birlikte ikamet eden Pınar Demiröz’ün (10) sekiz aylıkken üzerine sıcak su dökülmesiyle yüzünün sağ tarafı, sağ omzu ve kolunda üçüncü dereceden yanıklar meydana geldi. 10 yıldan bu yana yanık izleriyle mücadele eden Pınar, imkansızlıktan ve sosyal güvencesi olmadığından tedavi olamıyor. Devlet büyüklerinden yardım isteyen Pınar, yüzü ve omzundaki yanık izleri nedeniyle dışarı bile çıkmak istemediğini dile getirdi.Yüzündeki izlerden dolayı arkadaşlarının sürekli dalga geçtiğini ifade eden Pınar, "Yüzümdeki yanıklar yüzünden okula gitmek, hatta mahallede dışarı bile çıkmak istemiyorum. Bütün herkes sürekli bana bakıyor ve yüzüme ne olduğunu soruyor" dedi.

"Devlet büyüklerimizden, hemşehrimiz sağlık bakanımızdan yardım bekliyoruz"Pınar’ın annesi Fethiye Demiröz, sağlık güvencelerinin olmadığından kızlarının yüzündeki yanık izlerinin tedavi ettiremediklerini belirterek, "Kızım sekiz aylıkken üstüne sıcak su döküldü ve yüzünün sağ tarafı, sağ omzu ve kolunda üçüncü dereceden yanık meydana geldi. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 2 ay tedavi gördükten sonra taburcu olduk. Sağlık güvencemiz olmadığı için tedavimiz yarım kaldı. Doktorlar kızımın yanan yerlerinin lazer ile giderebileceğini söyledi. Fakat sosyal güvencemiz olmadığı için lazer tedavisi göremedi. Devlet büyüklerimizden Trakyalı olan Sağlık Bakanımızdan yardım bekliyoruz. Arkadaşları yüzünde olan yanık izini sürekli sormasından dolayı kızım okula gitmek istemiyor" diye konuştu.
Yorumlar | 0
üye profil