Pınar Gültekin cinayetinin ardından kilit isim Ceren T. konuştu: Haberin var mı? diye sordum sesi titriyordu

16 Temmuz günü kaybolan, 21 Temmuz'da ise korkunç şekilde katledilmiş halde cansız bedenine ulaşılan Pınar Gültekin'in cinayeti, uzun süre Türkiye'de gündemin ilk sırasında yer almıştı. Muğla'da eski erkek arkadaşı tarafından katledilen Pınar Gültekin cinayetinin karanlıkta kalan kısımları da titiz şekilde aydınlatılmaya çalışılıyor. Yürütülen çalışma kapsamında, Pınar Gültekin'in yakın arkadaşı Ceren T. de ilk kez konuştu. Pınar'ı arayıp ulaşamadığını bu nedenle de katil zanlısı Cemal Metin Avcı'yı aradığını ifade eden Ceren, Avcı'ya 'Pınar'dan haberinin olup olmadığını sorduğunu belirtti. Ceren, Avcı'nın sesinin de titrediğini sözlerine ekledi. 

Yayınlanma Tarihi: 13.08.2020 09:33
Değiştirme Tarihi: 13.08.2020 09:33
Pınar Gültekin cinayetinin ardından kilit isim Ceren T. konuştu: Haberin var mı? diye sordum sesi titriyordu

Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Muğla Ula'da işletmeci eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı tarafından vahşiçe öldürülüp, cesedi de yakıldıktan sonra varile konularak ormanlık alana atılan Pınar Gültekin'in yakın arkadaşı Ceren T., yaşadıklarını ilk kez anlattı. Pınar Gültekin ile kaybolmasından bir gün evvel mesajlaştıklarını söyleyen Ceren T., onunla sürekli telefonla görüştüklerini, tanışalı da 3 yıl olduğunu ifade etti. 

CEREN T.'NİN ANLATTIKLARI ŞU ŞEKİLDE:

Pınar'ı 3 senedir tanıyorum. Çok yakın arkadaşımdı. Aynı üniversitede, aynı fakültede eğitim gördük. Hatta yarım dönem ev arkadaşlığı da yaptık. Sonra Akyaka'ya taşındı ama yine de irtibatı koparmadık. Pınar sürprizlerle doluydu. Uyumayı, miskinlik yapmayı sevmezdi. Ben mezun olunca çok üzüldü; Muğla'dan gitmemi istemiyordu. Bir senedir Adana'da ailemle yaşıyorum. Sürekli telefonla görüşüyorduk.

Pınar Gültekin'in sosyal medyayı aktif kullanan bir kişi olduğunu söyleyen Ceren T., Pınar'ın kaybolduğu gün sosyal medyadan kendisinin bir paylaşım yaptığını ancak Ceren'in bu paylaşımı 1 gün boyunca beğenmediğini, içine kurt düşürenin de bu olduğunu söyledi. Ardından Pınar'ı aradığını ancak telefonun kapalı olduğunu söyleyen Ceren T., tüm arkadaşlarıan tek tek yazdığını ve kimsenin Pınar'a ulaşamadığını ifade etti. Son olarak Pınar Gültekin'in kardeşine eriştiğini söyleyen Ceren T., onların da Pınar'dan haber alamadığını belirttiyor ve jandarmaya haber verdiklerini kaydiyor.

"KAYDOLUKTAN 2 GÜN SONRA CEMAL AKLIMA GELDİ"

Ceren T., Pınar'ın kaybolmasının üzerinden 2 gün geçince aklına Cemal Metin Avcı'Nın geldiğini ifade etti. Kaybolmadan 10-15 gün önce Cemal Metin Avcı'nın Pınar ile görüşmek istediğini hatırlayan Ceren T., arkadaşları aracılığıyla Cemal Metin Avcı'nın numaraını bulup aladığını belirtti. 

Ceren T. konuşmanın devamını şöyle anlattı: 'Cemal merhaba ben Ceren, Pınar'ın arkadaşıyım' deyince çok şaşırdı. Telefonda sesi titriyordu. 'Pınar'a 2 gündür ulaşamıyoruz bir bilgin var mı' dedim. 'Hayır nerden bileyim' dedi. Ben de 'Tamam biz jandarmaya haber verdik zaten' deyip kapattım.

YANINDAKİ KİŞİ BEN DEĞİLİM

- Muğla'da AVM'de güvenlik kamerası görüntülerinde Pınar'ın son görüntülendiği kişi ben değilim. Bazı gazetelerde katilin iş yerinde çalıştığım yazıldı. Bu bilgi de doğru değil. Mağdur oldum. Savcılıkta ifade vermek durumunda kaldım.


Pınar'ın ölüm haberini alınca dünyasının başına yıkıldığını söyleyen Ceren T., Pınar'ı çok sevdiğini ve acı haber sonrası uzun süre kendisine gelemediğini ifade etti. Son olarak Pınar ile 15 Temmuz günü konuştuklarını söyleyen Ceren T., o konuşmanın normal bir konuşma olduğunu ancak Pınar'ın kendisine 'Seni çok seviyorum, her şey senin için çok güzel olacak' yazdığını söyledi. Ceren T. son olarak Pınar'ı ve arkadaşlığını da hiç unutmayacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: SABAH