soyguncuyu rehine etkisiz hale getirdi

Pendik'te bir bankayı soyan şüpheli, polise yakalanacağını anlayınca bir caminin tuvaletine girip bir kişiyi rehin aldı.

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2016 18:49
Değiştirme Tarihi: 13.02.2016 09:28

Pendik'te bir bankayı soyan şüpheli, polise yakalanacağını anlayınca bir caminin tuvaletine girip bir kişiyi rehin aldı.

Pendik'te Cemal Gürsel Caddesi'nde bulunan bir bankanın şubesine pompalı tüfek ile girerek 41 bin TL'yi alan 23 yaşındaki Enis Kaya, kaçmaya başladı. Bankadan panik butonunun basılması üzerine çevredeki polis ekipleri soyguncunun peşine düştü.

Soyguncu bir kişiyi rehin aldı

İnönü Caddesi Anibal sokakta sıkıştırılan soyguncu Ulu Camii'nin şadırvanına girdi. O sırada içeride bulunan Mustafa Boyraz'ı rehin alan Kaya, kapıyı içeriden kapatarak 2 el ateş etti. Rehin alma olayı üzerine olay yerine müzakereci polis memuru, özel harekat polisleri ve tedbir amaçlı ambulans geldi. Polisin yaklaşık 2 saatlik ikna çalışması sonuç vermedi.

Rehine etkisiz hale getirdi

O sırada rehine Mustafa Boyraz, kendisini rehin alan Enis Kaya'yı boş bulunduğu bir anda itti. Kafasını şadırvanın demir kapısına çarpan soyguncu kanlar içerisinde yere yığıldı. Bunun üzerine polisler içeri girerek şüpheliyi yakaladı.

Yaralı soyguncu hastaneye götürüldü

Kafasından yaralanan şüpheli Enis Kaya, polisler tarafından ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü. Rehine Mustafa Boyraz ise ifade vermek üzere karakola götürüldü. Şüphelinin bankadan aldığı 41 bin TL ve kullandığı pompalı tüfek şadırvanın girişine düştü. Olayın gerçekleştiği yere ve soygunun yapıldığı bankaya giden Olay Yeri İnceleme ekipleri çalışma yaptı. Polisin konuyla ilgili soruşturması sürüyor.