Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Pazar yerine bombalı saldırı!

Pazar yerine bombalı saldırı!

Esed'e bağlı ordu güçlerinin Halep'de bir pazar yerine attığı varil bombası sonrası ilk belirlemelere göre 25 kişi öldü çok sayıda kişi yaralandı

31.05.2015 06:44

AA muhabirinin sivil savunma yetkililerinden edindiği bilgiye göre,  orduya ait bir helikopter Halep'te yönetim karşıtlarının denetiminde olan  sivillerin yoğunlukta alış veriş yaptığı Firdevs mahallesindeki pazar yerine 3  varil bombası attı.

Saldırıda ilk belirlemelere göre aralarında kadın ve çocuklarında yer  aldığı 25 kişinin öldüğünü ve 150 kişinin de yaralandığını ifade eden yetkililer,  "Saldırı bölgesindeki ekiplerimiz enkaz altında kalanlara ulaşmaya çalışıyor.  Enkaz altında kalan çok sayıda insan var, enkazdan insan sesi geliyor onlara  ulaşmaya çalışıyoruz. Rejimin ikinci saldırı ihtimaline karşı bölgeye sivilleri  almıyoruz" dedi.

Pazar yerinde iş makineleri yardımıyla enkazların kaldırılmaya  çalışıldığını dile getiren yetkililer, ölü sayısının artmasından endişe  edildiğine dikkat çekti. 

Orduya ait helikopterlerin bugün Halep'in Şear mahall- esi ile Bab  ilçesi yerleşim yerine varil bombasıyla yaptığı saldırıda da 85 kişi hayatını  kaybetmişti.

Yorumlar | 0
üye profil