Pazar günü yasağı kalktı mı? Sokağa çıkma yasağı değişti mi? İşte kabine toplantısı kararları

Vatandaşların gözü bugün yapılan kabine toplantısındaydı. Kabine toplantısı kararları, Cumhurbaşkanı tarafından açıklandı. Pandemi ile mücadele kapsamında aşılanmanın artışı ile birlikte vaka sayısı ve vefat sayıları düşmeye devam ediyor. Peki, Pazar günü yasağı kalktı mı, sokağa çıkma yasağı sona erdi mi? İşte alınan yeni kararlar…

Yayınlanma Tarihi: 21.06.2021 19:43
Değiştirme Tarihi: 21.06.2021 19:43
Pazar günü yasağı kalktı mı? Sokağa çıkma yasağı değişti mi? İşte kabine toplantısı kararları

Herkesin merakla beklediği kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yeni normalleşme kararlarını açıkladı. Vatandaşlar, hızlı aşılama sonrası düşen vakalar ve vefatlar sonrasında normalleşme beklentisi oluştu. Ayrıca Pazar günü yasağı ile sokağa çıkma yasaklarının kaldırılıp kaldırılmayacağı meral ediliyordu. İşte bugün yapılan kabine toplantısı kararları…

SOKAĞA ÇIKMA SAATLERİ NEYDİ?

Sokağa çıkma yasağı pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 22.00-05.00 saatleri arasında gerçekleşirken pazar günleri ise tam gün uygulanıyor.

PAZAR GÜNÜ YASAĞI KALKTI MI?

Bugün yapılan kabine toplantısında Pazar günü yasağının kalkması, vatandaşların beklediği kararlardan biriydi. Yapılan toplantı sonrasında Pazar günü yasağı 1 Temmuz’dan itibaren kalkıyor.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SONA ERDİ Mİ?

Sokağa çıkma yasağı kalkacak mı vatandaşların merak ettiği diğer konuydu. 1 Temmuz’dan sonra sokağa çıkma yasağı da sona eriyor.

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Son bir haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumundayız. Hedefimiz birkaç hafta içerisinde aşılamayı 18 yaş üzerindeki nüfusumuzun tamamına açmaktır. 1 Temmuz'da başlamak üzere sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz. Müzikle ilgili sınırlamayı da 24.00'e çekiyoruz. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir. 1 Temmuz itibarıyla kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor." sözleri ile normalleşmeye dair kararları açıkladı.