Pazar günü sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? Normale dönüş ne zaman?

Pazar günü sokağa çıkma yasağının ne zaman sona ereceğini merak eden vatandaşlar, konuyla alakalı araştırmalarını sorgulamaya devam ediyor. İzin günlerinde ailesiyle birlikte dışarı çıkıp gezmek isteyen vatandaşlar, pazar günü için yasakların biteceği tarihi merak ediyor. Peki, pazar günü sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? Normale dönüş ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 16.06.2021 15:22
Değiştirme Tarihi: 16.06.2021 15:22
Pazar günü sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? Normale dönüş ne zaman?

Pazar günü sokağa çıkma yasaklarının ne zaman kalkacağını merak eden vatandaşlar, konuyla alakalı yaşanan gelişmeleri merak edip sorguluyor. Kabine Toplantısı sonrasında pazar günüyle ilişkili bir açıklama gelip gelmeyeceğini merak eden vatandaşlar, yapılacak olan toplantıda hangi konuların konuşulacağını araştırıyor. Peki, pazar günü sokağa çıkma yasakları ne zaman kalkacak? Normale dönüş ne zaman?

PAZAR GÜNÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI NE ZAMAN KALKACAK?

Haziran ayında alınan koronavirüs önlemleri kapsamında hafta sonu ve hafta içi sokağa çıkma kısıtlamaları devam ediyor. Ülkemizin dört bir yanında uygulanan yasaklar kapsamında vatandaşlar Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının kalkıp kalkmayacağını araştırmaya başladı. Sokağa çıkma kısıtlamalarının biteceği tarih ile ilgili henüz net bir tarih açıklanmadı. Gelecek hafta sonu Pazar günü de sokağa çıkma yasağının devam etmesi beklenirken gözler yapılacak olan Kabine Toplantısı'na çevrildi.

Yayımlanmış olan genelgede, yeni bir karar alınıncaya kadar mevcut uygulamanın devam edeceği bilgisi bulunmakta. Bu çerçevede güncel bilgiler geldiğinde haberimizde yer vermiş olacağız.

KABİNE TOPLANTISINDA HANGİ KONULAR KONUŞULACAK?

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak olan toplantıda koronavirüs salgınıyla mücadele toplantının gündem maddesi olacak. Toplantıda, Covid-19'la mücadele kapsamında kademeli normalleşmeye geçilmesinin sonrasında vaka ve vefat sayılarının seyri, aşılama sürecindeki son durum ve yerli aşı çalışmaları da ele alınacak.Yasaklarla ilgili de çeşitli değerlendirmeler yapılacak. Koronavirüs dışında güvenlik konularının da ele alınması beklenen toplantıda, yurt içerisinde ve sınır ötesinde süren terörle mücadele operasyonları konusunda kabinenin bilgilendirilmesi de beklenmekte.