Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Hedef, şehit cenazesi konvoyu muydu?

Adana'da kimliği belirsiz kişilerin yol kenarına attıkları el yapımı patlayıcı infilak edince metruk bir binanın camları kırıldı, aynı yerde çöp bidonunda tuzaklandığı anlaşılan patlayıcı ise imha edildi.

25.12.2015 18:47

Saat 07.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Bey Mahallesi Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı'nda işe gitmek için dolmuş bekleyen vatandaşlar, büyük bir gürültü duydu. Metruk binanın camlarının kırılmasına neden olan patlama sesinin geldiği yere dönen vatandaşlar, kimliği belirsiz kişilerin çöp bidonuna siyah bir poşet bırakıp beyaz bir otomobille uzaklaştığını gördü.İhbar üzerine olay yerine polisler sevk edildi. Olay yerini güvenlik çemberine alan polis, caddeyi de trafiğe kapattı. Çevre güvenliğinin alınmasının ardından olay yerine bomba imha uzmanı polisler sevk edildi. Uzman polis, önce çöp bidonuna giderek siyah poşeti çıkardı. Bu sırada yaşlı bir vatandaş polisin yolun iki tarafını da kapatmasına rağmen bu alana girip bombaya doğru gelince polisi alarma geçirdi. Polis yaşlı adamı uyarmasına rağmen, bomba bulunan alanda yürümeye devam etti. Durumun sonradan farkına varan yaşlı adam, polis nezaretinde güvenli bölgeye geçti.Poşeti açan bomba imha uzmanı, el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale getirdikten sonra, el yapımı bombanın patladığı bölgede inceleme yaptı. Etkisiz hale getirilen bomba ve parçaları incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye alan polis, bombayı kimin attığını bulmak için çalışma başlattı.

Bomba konulan yoldan şehit cenazesi geçti

Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı'ndaki çöp bidonuna bomba tuzaklayanların kimliğini tespit etmek için polisin araştırması devam ederken, olaydan 5 saat sonra aynı bulvardan şehit Jandarma Uzman Çavuş Ufuk Fesli'nin cenazesi geçti. Cenaze konvoyunun bomba konulan yoldan geçmesi, akıllara 'Hedef, şehit cenazesi konvoyu muydu?' sorusunu getirdi

Bombayı tekmeleyerek çöpe götürmüş

Şehit Asteğmen Kemal Yüzgeç Bulvarı'ndaki çöp bidonuna tuzaklandığı belirtilen el yapımı patlayıcının aslında bir vatandaş tarafından tekmelenerek çöp bidonuna götürüldüğü ortaya çıktı. Olay yerini gören güvenlik kamerası görüntülerine göre yüzü maskeli bir kişi, yol kenarına bombayı atıp kaçıyor. Kimliği belirsiz kişi, kaçarken ayağı takılıp düşüyor ve daha son kalkıp hızla uzaklaşırken attığı bomba patlıyor.Görüntülerde aynı kişinin içinde bomba olan diğer kutuyu ise yol ortasına bırakıp gittiği görülüyor. Görüntülere göre daha sonra yoldan geçen bir kişi otomobilinden inip içerisinde bomba olan paketi tekmeleyerek çöp bidonunu oraya götürüyor. Görüntüleri izleyen polis, yüzü maskeli kişinin kimliğini belirlemeye çalışırken, bomba olan kutuyu tekmeleyen kişiyi gözaltına aldı. Bu kişinin sorgusunda 'Kutuda bomba olduğunu bilmiyordum' diye ifade verdiği öğrenildi. 

Yorumlar | 0
üye profil