Parkta gördükleri kediyi severken uyuyakaldılar! Uyandıklarında hayatlarının şokunu yaşadılar

Mersin'de yaşayan 35 yaşındaki Fatma Polat ile Almanya'da restoran işleten 51 yaşındaki Mustafa Zülküflü, evlenmek için gün sayıyordu. Nikah için gün alan çift, dinlenmek için oturdukları parkta uyuyakalınca hayatlarının şokunu yaşadı. Polat ve Zülküflü çifti, uyandıklarında çantalarını, bin 800 euro, 650 tl ve telefonlarının çalındığını gördü. Çift, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 22.09.2020 10:22
Değiştirme Tarihi: 22.09.2020 10:22
Parkta gördükleri kediyi severken uyuyakaldılar! Uyandıklarında hayatlarının şokunu yaşadılar

Almanya'da restoran işleten Mustafa Zülküflü, evlenmek için Mersin'e müstakbel eşi Fatma Polat'ın yanına geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle nikah işlemlerini halledemeyen çift, cumartesi günü düğün fotoğraflarının çekimini yaptırdı. Aynı günün akşamında bir restorana giden çift burada yemek yiyip eğlence yaptı. Çıkışta da yürüyen çift, bir bahçede gördükleri kediyi sevmeye başladı ve bu bahçede dinlenmek için oturdu. 

Mustafa Zülküflü, dinlenmek için başını eşinin bacağına koydu. Saat gece 02-03 sıralarıydı. Bu sırada önlerinden bir kişi geçti. Fatma Polat, 'Ne yapıyorsunuz' dediği adamdan 'Eşimi arıyorum' cevabı aldı ve daha sonra o da uykuya daldı. 

Çift, sabah 07.00 gibi uyandılar ve olayın devamını şu şekilde anlattılar: 

Sabah bir uyandık ki, eşimin çantasında bin 800 euro, iki tane cep telefonu ve benim çantam yok. Çantamın içinde 650 TL para, birkaç gün önce aldığımız cep telefonu ve kimlik kartlarım vardı. 4-5 saat nasıl uyuyakaldık, buna hala inanamıyoruz. İki defa önümüzden geçen beyefendiden şüpheleniyoruz. Zaten kamera kayıtları için biz yetkili yerlere başvurduk. Bu konuyla şu an hem karakol hem savcılık ilgileniyor. O para bizim düğün paramızdı. Lütfen, insanlık namına böyle bir şey yapılmaz. Eşim o parayı düğün parası olarak getirmişti, o parayla düğün yapacaktık. Bu nasıl bir insanlık? Bu işin peşindeyiz. Ben de eşim de ne pahasına olursa olsun kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağız” 

Fatma Polat, bu kadar süre uyumalarının mümkün olmadığını dile getirerek, kendilerine bir şey koklatıldığı ihtimali üzerinde durdu ve kendilerini bu halde görenlerin neden polisi aramadıklarını sorguladı. 

Polat, “Bizi orada kesebilirlerdi de. Bize bir şey olmuş olabilirdi, belki hastalandık, belki kalp krizi geçirdik. Neden kimse polisi aramadı? Neden kimse ‘burası uyunacak yer mi’ diye bizi uyandırmadı? Daldığımızı gören birinin bize bir şey koklatmış olabileceğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Çift, olay sonrası polisi arayıp savcılığa giderek suç duyurusunda bulunduklarını ve avukatlarının da konuyla ilgilendiğini söyledi.

Kaynak: İHA

Etiketler: mersin