Paris'te rehine krizi: 2 kişi yaşamını yitirdi!

Paris’in doğusunda bir markete baskın düzenlendi. Market baskınında 2 ölü olduğu belirtiliyor. Rehineler arasında kadın ve çocuk bulunuyor.

Yayınlanma Tarihi: 09.01.2015 15:31
Değiştirme Tarihi: 09.01.2015 15:31
Paris'te rehine krizi: 2 kişi yaşamını yitirdi!

Paris’in doğusunda bir markete baskın düzenlendi. Market baskınında 2 ölü olduğu belirtiliyor. Rehineler arasında kadın ve çocuk bulunuyor.Koşer, Yahudi geleneklerine göre üretim yapıldığı ve bunun din adamı tarafından kontrol edilip onaylandığı anlamına gelir.Kauşi kardeşlere yönelik operasyon devam ederken, Paris’in doğusunda yeni bir saldırı gerçekleşti.Paris'in doğusundaki Porte de Vincennes mahallesinde koşer yiyecekler satan bir marketi basan kalaşnikoflu saldırgan, bir kişiyi yaraladı. Baskında 5 kişinin de rehin alındığı iddia ediliyor.  Rehineler arasında kadın ve çocuklar da var.Markete baskın düzenleyen silahlı saldırganın Paris'in güneyinde dün bir kadın polisi öldüren kişi olup olmadığı yönünde henüz bilgi yok.Koşer kasabı olarak bilinen market, Musevi inancına uygun et satışı yapıyor.

Polis saldırganların peşindeCharlie Hebdo saldırısını gerçekleştirdiği iddia edilen Cezayirli kardeşler, Paris'in kuzeyinde bir matbaada bir kadını rehin aldı. Kauşi kardeşler polisle rehine pazarlığı yapıyor. "Teslim olmayacağız" diyen Kauşi kardeşler, "Şehit olmak istiyoruz" dedi.88 bin polis ve asker arıyorFransa'da 12 kişinin katledildiği Charlie Hebdo saldırısının üzerinden iki gün geçmesine rağmen saldırganlar yakalanamadı. Silahlı olduğu tahmin edilen Cezayirli Şerif ve Said Kuaşi kardeşleri yakalamak için 88 bin polis ve jandarma arama yapıyor. Fransız terör uzmanı, Kauşi kardeşlerin saldırıda çelik yelek giymelerinin nedenini şu sözlerle açıkladı: "Yeni terör saldırısı düzenleyecekler."Paris'teki son baskının Charlie Hebdo saldırısıyla bağlantısı olup olmadığı da henüz bilinmiyor.Uluslararası haber ajanslarına konuşan bir polis memuru, son baskının da Charlie Hebdo ve dün bir polisin öldürüldüğü saldırıyla ilgisi olduğunu ve saldırganların aynı radikal İslamcı örgüte mensup olduğunu söyledi.