Paris'te rehine krizi!

Fransız haber ajansı AFP, Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyinde de Gaulle Bulvarı'nın üzerinde (158. bulvar) posta ofisinde çok sayıda rehine olduğunu bildirdi.

Yayınlanma Tarihi: 16.01.2015 15:35
Değiştirme Tarihi: 16.01.2015 16:37

Fransız haber ajansı AFP, Fransa'nın başkenti Paris'in kuzeyinde de Gaulle Bulvarı'nın üzerinde (158. bulvar) posta ofisinde çok sayıda rehine olduğunu bildirdi.Kalaşnikoflu ve bombalı bir saldırganın Paris'teki posta ofisinde en az 3 kişiyi rehin aldığı belirtiliyor.Polis helikepterleri bölgenin üzerinde alçak uçuş yapıyor.İlk edinilen bilgilere göre olayda terör şüphesi bulunmadığı kaydedildi.Bu arada posta ofisinde rehineleri elinde tutan kişilerin, posta ofisine doktor istediği de iddia ediliyor.Fransız gazetesi Le Figaro'ya göre ise rehine ile pazarlıkların başladığı ve rehinelerden birkaçının serbest bırakıldığı iddia ediliyor. Ancak içeride kaç kişinin kaldığı henüz bilinmiyor.RTL Radyosu, daha önce küçük suçlardan sabıkası olan şüphelinin polise kendisinin haber verdiğini bildirdi.

Haber ile ilgili metin girin!. Rehine krizinin yaşandığı bölge:Sabah saatlerinde de Paris'teki Gare de l'Est tren garı bomba ihbarı nedeniyle ulaşıma kapatılmış ve tahliye edilmişti. Yaklaşık 2 saat sonra ulaşıma açılan garda, paniğe, unutulan bir valizin neden olduğu belirtilmişti.Paris'te 7 Ocak'ta başlayan ve üç gün ard arda devam eden üç ayrı terör saldırısında 17 vatandaş hayatını kaybetmiş, polisin düzenlediği operasyonlarda üç terörist ölü ele geçirilmişti.Bugün sabaha karşı ise geçen hafta yaşanan saldırılarla ilgili Paris ve çevresinde düzenlenen operasyonlarda 12 kişi gözaltına alınmıştı.