Parayla babalık

Parayla babalık
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 06:02 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 05:49

Emekli öğretmen Üney, gerekli parayı yatıramadığı için velayetleri eski eşinde olan çocuklarını göremiyor. Üney, "Parası olmayanın babalık hakkı yok mu" diye konuştu İzmir Tire'de yaşayan Bahadır Üney ile 2000'da hayatını birleştirdiği E.Ü. çiftinin, Kardelen (13) ve Muharrem (9) isminde 2 çocukları dünyaya geldi. İlk yıllarda sorunsuz geçen evlilik, Üney'in emekli olmasının ardından maddi sıkıntılar yaşamaları üzerine çatırdamaya başladı.

MADDİ SIKINTILAR VARDI
Eşinin manevi desteğiyle sıkıntıları aşabileceklerini belirten emekli Üney "Kredi çekip ev almıştık. Kredi borcu ve maaşımın düşmesi sonucu ekonomik olarak sıkıntıya girdik. Yardımcı olsaydı kolayca sıkıntıları atlatırdık. Ancak o çocuklarımı alarak evden ayrıldı. 2009'da nafaka davası açtı. Ben de boşanma davası açarak çocuklarımın velayetini istedim. Ben 30 yıllık eğitimciyim. Pedagoji dersi dahil çocuklarıma faydalı olabilecek her türlü donanımım var. Ancak mahkeme çocuklarımı karşı tarafa verdi" dedi.

PARA YOKSA GÖRÜŞME YOK
Çocuklarını okullarında gizlice görmeye gittiğini belirten Bahadır Üney, "Bu acı verici bir olay. Kendi çocuğunuzu bir suçlu gibi gizli gizli görüyorsunuz. Ancak sonra bunu da yapamaz oldum. Engeller çıkarmaya başladılar. Gelinen noktada 1 yıldır kızımı, 4 aydır da oğlunu göremiyorum. Param olmadığı için icra yolunu da kullanamıyorum. Bugün çocuklarımı görebilmek için para vermem gerekiyor. Hakkımı hukuki yoldan aradım bundan sonrada çocuklarıma kavuşmak için hukuki mücadelem devam edecek. Ancak yetkililerin bu konuya el atmalarını istiyorum. Parası olan arkadaşlarım gidip çocuklarını görebiliyor. Ama ya bizler? Parası olmayanlar bu ülkede babalık yapamayacak mı" diye konuştu.

İCRA YOLUYLA GÖRÜŞ
Boşanmış Mağdur Babalar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Aksoy "Anne, çocuğunu babaya göstermediği takdirde baba icra memurluğuna başvuruyor. Baba ayda iki kez görüşme için için icraya 300 lira yatırıyor. İcra memuru, polis memuru ve pedagog dahil 5-6 kişiyle çocuğunu almaya gidiyor. Para bulamayan babalar evlatlarını göremiyor" diye konuştu. 

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte vize ve final tarihleri

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merak edilmeye başladı. Anadolu Üniversites tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri belli oldu.

Altın fiyatları ne kadar oldu? 25 Mart çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları sabahın erken saatleriyle birlikte yüz binlerce yatırımcı tarafından sorgulanmaya başladı. En büyük yatırım araçlarından biri olan altın, düğün mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yakından takip edilmeye başladı. Peki, Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yemekteyiz Best Of yarışmacıları kimdir? 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları

Yemekteyiz'de bu haftanın yarışmacıları, sevilen yarışma programının takipçileri tarafından sorgulanmaya başladı. Her hafta büyük heyecan yaratan Yemekteyiz yarışmasında bu hafta birbirinden tanıdık isimler yer alacak. İşte 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları.

Dünya 7 yaşındaki Rudolph Ingram'ı konuşuyor

7 yaşındaki Rudolph isimli çocuğun 100 metreyi 13.48 saniyede koştuğu görüntüler sosyal medyada olay oldu.