Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Papa'nın Konukları Messi ve Buffon!

Papa'nın Konukları Messi ve Buffon!

Papa Francis'in Vatikan Sarayı'nda özel konukları vardı. Papa, kendi ülkesi Arjantin ile İtalya'nın milli futbol takımlarını, yarın Roma'da oynayacakları hazırlık maçı öncesi misafir etti. Papa, "Hangi takımı destekleyeceğimi bilemedim" dedi.

14.08.2013 00:46

Papa Francis'in Vatikan Sarayı'nda özel konukları vardı. Papa, kendi ülkesi Arjantin ile İtalya'nın milli futbol takımlarını, yarın Roma'da oynayacakları hazırlık maçı öncesi misafir etti. Papa, "Hangi takımı destekleyeceğimi bilemedim" dedi.Vatikan, özel bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.Bir futbol fanatiği  olan Papa Francis,  hem kendi ülkesi Arjantin'in hem de İtalya Milli Futbol takımlarını ağırladı.Barcelona'nın yıldız oyuncusu Messi, Papa'ya zeytin ağacı hediye etti. Kendisi de arjantin asıllı olan Papa ve futbolcular arasında yaşanan samimi diyaloglar yaşandı.Papa, dostuk maçından önce kendisini ziyaret eden iki takıma da eşit mesafede kalmaya dikkat etti.

Haber ile ilgili metin girin!.Papa, dünyaca ünlü futbolculardan, halka örnek olmalarını da istyerek, "Sevgili futbolcular, hepiniz oldukça yakından takip ediliyorsunuz ve bir o kadar da popülersiniz.  Sizi izleyenlere örnek teşkil ediyorsunuz. Hareketlerinize sadece sahada değil, saha dışında da dikkat etmelisiniz. Bu sosyal bir sorumluluktur" dedi.İlk Latin Amerikalı ilk Papa olan Fransis'in futbol tutkunu olduğu ve Arjantin'de sık sık maçlara gittiği biliniyor.
Yorumlar | 0
üye profil