Palamut bolluğuyla başlayan sezon, çinekopla devam ediyor!

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, bu yıl sezonun palamut bolluğuyla başladığını belirterek, "Şimdi de çinekop tezgahları süslemeye başladı" dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.10.2020 16:21
Değiştirme Tarihi: 16.10.2020 16:21
Palamut bolluğuyla başlayan sezon, çinekopla devam ediyor!

Tekirdağ Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, "Çinekop ağlara takılmaya başlayınca balıkçılar sevindi. artık tezgahları süslemeye başladı. Bu sezonun başında palamut balıkçıların yüzünü güldürdü. Sezon palamutta devam ediyordu. Şimdilerde ağlara takılan çinekop tezgahlarda yer almaya başladı. Bundan sonra çinekop ve istavritin devam edeceğini düşünüyoruz. Balıkta bolluğun olmasıyla vatandaşlarda ucuz balık yiyecektir" açıklamasını yaptı. 

KİLOSU NE KADAR?

Tekirdağ'da balıkçılık yapan Hasan Erol ise, "Vatandaşlar, palamuttan sonra çinekop ve uskumruyu tercih etmeye başladı. Bu sene sezona palamutla başladık ve uzun süre balıkçılar kıyıya palamutla döndü. Vatandaşlarda bol miktarda palamut tüketti. Çünkü geçen yıl palamut yoktu. Vatandaşlar palamuta hasret kalmıştı" dedi. Öte yandan çinekop tezgahlarda kilogramı 60 liradan alıcı buluyor.  

(AA)