Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Pakistan'da kaybolduğu açıklanan yolcu uçağının düştüğü açıklandı.

07.12.2016 15:29

Brezilya'daki şoku atlatılmadan Pakistan'da 47 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının düştüğü açıklandı. Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait uçağın Chitral kentinden İslamabad'a giderken radardan çıkarak dağa çakıldığı bildirildi.

Gelen ilk bilgilerde Pakistan'da bir uçağın 42 yolcu ve 5 mürettebat ile birlikte kaybolduğunu bildirdi. Daha sonra 47 kişiyi taşıyan uçağın düştüğü öğrenildi.

Dış basında yer alan haberlerde, PK661 sefer sayılı uçağın en son Abbotabad’da görüldüğü yazıyor. AFP haber ajansının Pakistan Uluslararası Havayolları sözcüsüne dayandırdığı habere göre; uçak kalkıştan hemen sonra radardan çıktı.

Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait uçağın Chitral kentinden İslamabad'a gittiği açıklandı. Uçağın kırsal arazide bir dağa çakıldığı ortaya çıktı.

Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Pakistan'ın Çitral kentinden TSİ 13.30'da havalanan uçağın 14.40'ta başkent İslamabad'a iniş yapması bekleniyordu.

Öte yandan Abbotabad yakınlarında yaşayan yerel halk henüz yeni düşen ve yanmakta olan uçağın enkazından fotoğraflar paylaştı. Hükümet görevlisi Taj Muhammad Khan, Reuters'e yaptığı açıklamada bölgedeki tanıklardan alınan bilgiye göre yolcuların tanınmayacak şekilde yandığı ve kurtulan olmasının mucize olacağını söyledi.

Yolcular arasında pop şarkıcısı da var
Yolcular arasında Pakistanlı eski pop şarkıcısı Cüneyd Cemşid ve ailesinin de olduğu belirtildi.

Havayolarından yapılan resmi açıklamada Acil Durum Merkezi'nin harekete geçirildiğini ve kurtarma görevlilerinin yola çıktığı belirtildi. Uçağın düşüş nedeni ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmadı. Uçağın motor problemi nedeniyle düşmüş olabileceği belirtiliyor.

36 kişinin cesedi çıkarıldı
Pakistan Ordu Sözcülüğünden yapılan açıklamada, düşen uçak enkazında 500 kişilik ekibin katıldığı arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği, 36 yanmış cesedin çıkarıldığı belirtildi.

Sivil Havacılık İdaresinden yapılan açıklamada da yerel saatle 16.42'de düşen uçaktaki tüm yolcuların hayatını kaybettiği ifade edildi.

Uçağın düştüğü yerin başkent İslamabad'ın 125 kilometre kuzeyinde olduğu ifade edildi. Hükümet kaynakları ise uçağın motorunda arıza çıktığını ancak kazanın nedeninin net olarak belirlenmesi için henüz erken olduğunu açıkladı.

Yetkililer, 47 kişi taşıyan uçağın yerel saatle 15.30'da ülkenin kuzeybatısındaki Çitral kentinden havalandığını ancak bir süre sonra kuleyle bağlantısının kesildiğini bildirmişti.

PIA'ya ait PK-661 sefer sayılı küçük yolcu uçağı, bölgedeki Karpal köyü yakınlarında düşmüş, çok sayıda ilk yardım ekibi ve askeri birlikler yardım amacıyla bölgeye sevk edilmişti. Medyaya yansıyan görüntülerde, uçağın dağlık bir alana düştüğü ve alev aldığı görülmüştü.

Yorumlar | 0
üye profil