Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Güvenlik görevlisi polise ateş açtı!

Ümraniye Organize Sanayi bölgesinde bir bankanın özel güvenlik görevlisi tarafından havaya ateş açılması hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

21.04.2015 14:19

Ümraniye Organize Sanayi bölgesinde bulunan özel bir bankanın genel müdürlüğünde görevli özel güvenlik görevlisinin havaya ateş etmesi hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu. Olay Ümraniye Organize Sanayi Bölgesi 1. Caddede meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre özel bir bankanın genel müdürlüğünde görevli olan ve bunalıma girdiği iddia edilen özel güvenlik görevlisi silahıyla cadde üzerinde ateş etmeye  başladı. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar polis ekiplerine haber verdi.

Polise de ateş etti

 Güvenlik görevlisi ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekiplerine de ateş etmeye başladı. Bunun üzerine olay yerine çok sayıda takviye polis ekibi sevkedildi. Kısa sürede olay yerine gelen takviye ekipler çelik yeleklerini giyerek çevredeki vatandaşları uzaklaştırdı.

Cadde trafiğe kapatıldı

 Caddenin giriş ve çıkışı güvenlik şeridi çekilerek yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Polis, adı açıklanmayan güvenlik görevlisini ikna etmek istese de güvenlik görevlisi sağa sola ateş etmeye devam etti. Silah sesleri çevrede korku ve paniğe neden oldu. Polis otosuna çamurluğuna ve lastiğine mermi isabet etti. 

Mermisi bitince yakalandı

Çelik yeleğini giyen ve uzun namlulu silahlı polis ekipleri güvenlik görevlisini mermisi bitince yakalayarak gözaltına aldı. Elindeki silahı alan ekipler, güvenlik görevlisini polis otosuna bindirerek götürdü. 

Güvenlikçiler basın mensuplarına saldırdı

Güvenlik görevlisinin etkisiz hale getirilmesinin ardından bankanın ve organize sanayi bölgesindeki güvenlik görevlileri basın mensuplarına saldırdı. Görüntü alınmasını engellemeye çalışan basın mensupları ile güvenlik arasında gerginlik yaşandı.

Yaşananlar cep telefonunda

 Öte yandan olay sırasında yaşanan korku ve panik bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi. Görüntülerde elinde silah buluna güvenlik görevlisi  çevreye ateş ediyor. Güvenlik görevlisi daha sonra olay yerine gelen polis ekiplerine peş peşe ateş ettiği görülüyor. Polis ekiplerinin polis otosunun ardından siper aldığı ve görülüyor.

 Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Yorumlar | 0
üye profil