Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Oyuncak bebekle duygu sömürüsü

Oyuncak bebekle duygu sömürüsü

İzmir'de aralarında çok sayıda yabancı uyruklunun da bulunduğu dilencilere yönelik operasyon yapıldı. Yakalanan dilencilerin bazılarının sahte bebekler ile dilendikleri ortaya çıktı.

26.12.2015 12:17

İzmir'de son dönemde yabancı uyruklu sığınmacıların sayılarının artmasıyla birlikte yoğunlaşan dilencilere operasyon yapıldı. Operasyonda birçoğu dilenciliği meslek haline getiren 345 kişi hakkında işlem yapıldı. Yakalananlar arasında kucağındaki oyuncak bebekle veya içinde bebek olduğu izlenimi verilen boş battaniyeyle duygu sömürüsü yaparak para toplayanlara da rastlandı. Dilencilerden bazılarının kendine sağır-dilsiz görünümü vererek hayırsever vatandaşları etkilemeye çalıştığı tespit edildi.

Yaşlı bir dilencinin üzerinden ise çoğunluğu yüzlük banknotlar halinde 2 bin 400 TL para çıktı. Müdahale edilen dilencilerden yabancı uyruklu olduğu belirlenen 79'u Göç İdaresi Başkanlığı'na teslim edildi. Bu kişilerin yasal işlemlerin ardından il dışındaki kamp yerlerine gönderildiği ifade edildi. Yakalananlar arasındaki 267 Türk vatandaşı hakkında da yasal işlem yapıldı. İzmir Emniyet Müdürlüğü ayrıca, küçük yaştaki çocukları dilenmeye zorlayan aileler hakkında adli takip başlattı.

Yorumlar | 0
üye profil