Otomobilini doludan korumak için Türk Bayrağı örtmüştü... Gözaltına alındı, kendini böyle savundu

İstanbul'da araçlarını doludan korumak isteyen çok sayıda vatandaş önlem olarak evdeki halı ve kilimlerini kullandı. Yağışlar öncesi de ilginç görüntüler çıktı. Fatih'te ise 35 yaşındaki Hüsnü Y., aracını doludan korumak için Türk Bayrağı örttü. Olayın sosyal medyada yayılmasının ardından Hüsnü Y. gözaltına alındı. Hüsnü Y., emniyette verdiği ifadede 'Art niyetli olarak yapmadım, sadece arabamı yağıştan korumak için yaptım' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2020 19:36
Değiştirme Tarihi: 09.10.2020 19:36
Otomobilini doludan korumak için Türk Bayrağı örtmüştü... Gözaltına alındı, kendini böyle savundu

FATİH'te doludan korumak için otomobilinin üzerine Türk Bayrağı seren İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 'tekniker' olarak görev yapan Hüsnü Y.(35), 'Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerini aşağılamak' suçundan gözaltına alındı. 

Fatih'te İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde 'tekniker' olarak görev yapan Hüsnü Y.(35) dolu yağışından korumak için otomobilinin üstüne Türk Bayrağı serdi. Hüsnü Y.(35), "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin egemenlik alametlerini aşağılamak" suçundan gözaltına alındı. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Şehit Tevfik Fikret Polis Merkezi'ne götürülen Hüsnü Y., emniyette verdiği ifadede "Art niyetli olarak yapmadım, sadece arabamı yağıştan korumak için yaptım" dedi. Öte yandan araca serilen Türk bayrağı, savcılık kararıyla polisler tarafından Hüsnü Y.'den alınarak emniyete götürüldü.