Otomobil bahçeye düştü, sevgilisini bırakıp ortadan kayboldu! Sonra geri gelip...

Isparta'dan gelen son dakika haberine göre, ehliyetsiz şekilde araç kullanan 25 yaşındaki Şule E.'nin otomobili 2 metre yükseklikten bir evin bahçesine düştü. Bu sırada yanında bulunan sevgilisi ise, onu otomobilde bırakıp kaçtı ve yarım saat sonra geri dönerek, kazayı duyup gelmiş gibi davrandı. Merdan Y. isimli sevgilinin yalanını ise görgü tanıklarının ifadesi ortaya çıkardı. 

Yayınlanma Tarihi: 09.08.2021 10:58
Değiştirme Tarihi: 09.08.2021 10:58
Otomobil bahçeye düştü, sevgilisini bırakıp ortadan kayboldu! Sonra geri gelip...

Kaza, gece yarısı sıralarında Yedişehitler Mahallesi'nde meydana geldi. Şule E., ana cadde üzerinden sokağa dönüş yaparken fren yerine gaza basınca kullandığı 34 SA 2298 plakalı otomobilin direksiyon kontrolünü kaybetti. Otomobil, 2 metre yükseklikten yolun sağındaki evin bahçesine düştü. Gürültüyü duyup evlerinden çıkan vatandaşlar, sürücü Şule E. ile yanındaki erkek arkadaşı Merdan Y.'yi otomobilden çıkardı. Merdan Y. uzaklaşırken, adrese çağrılan sağlık ekipleri, yaralı Şule E.'yi ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye götürdü.

Kısa süre sonra geri dönen, kazayı haber alıp gelmiş gibi davranan Merdan Y.'nin yalanı, görgü tanıklarının ifadesi sonrası ortaya çıktı. Merdan Y.'nin alkollü olduğu, bu nedenle otomobili sürücü belgesi olmayan Şule E.'ye verdiği, kazadan sonra da ceza yememek için uzaklaştığı üzerinde duruluyor. Merdan Y. ifadesine başvurulmak üzere polis merkezine götürülürken, bahçeye uçan otomobil ise vinç yardımıyla çıkarıldı.

Kaynak: DHA