Otogarda park kavgası devam ediyor

İstanbul'daki büyük otogarda park kavgası... İBB'nin aldığı kararla 25 dakikaya kadar giriş-çıkışlar ücretsiz. Ancak, işletmeci firma bu süre aşılmasa bile 8 lira alıyor. İBB'ye bağlı zabıta bugün denetim yaptı.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 16:22
Değiştirme Tarihi: 05.02.2015 16:22
Otogarda park kavgası devam ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından alınan kararla; Büyük İstanbul Otogarı’nda 25 dakikaya kadar araç giriş-çıkışları ücretsiz. Ancak otogarın işletmecisi Avrasya Terminal İşletmeleri, belediyenin otogara müdahale hakkı bulunmadığını belirterek bu süreyi aşmasa bile sürücülerden 8 lira alıyor.

İBB 3 milyon lira ceza kesti
Sürücülerin şikayetleri üzerine İBB’ye bağlı Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından bugün otogar çıkışında denetim yapıldı. İBB ekipleri otogardan çıkan araçları durdurarak sürücülere bilgi verdi. Zabıta ekipleri araç sürücülerine 0-25 dakika arası giriş-çıkışlarda yaptıkları ödeme nedeniyle tutanak tutturmalarını istedi. Bazı sürücüler tutanak tutulmasını istemedi. Bazı sürücüler ise tutanak tutturdu. Zabıta ekipleri tarafından hazırlanan tutanaklara sürücüler imza atarken, ödedikleri ücretin fişlerini de ekiplere verdi.

İBB’nin geçtiğimiz Nisan ayından beri denetimini sürdürdüğü ve Avrasya Terminal İşletmeleri’ne yaklaşık 3 milyon lira ceza kestiği  belirtildi.

"Fişlerde giriş saati yok"
Tutanak tutturan bir sürücü, "Bunu uygulamıyorlar. 5 dakika da girsen 1 dakika da girsen para alıyorlar" dedi. Ayrıca fişlerde giriş saati olmadığını söyleyen sürücü, "Çıkışta 8 lira alıyorlar" diye konuştu.  Bir sürücü ise ücretin haksız olduğunu söyleyerek, "Alibeyköy’deki otogarda para alınmıyor. Burada 8 lira gibi bir ücret alıyorlar" dedi. Başka bir vatandaş ise, "Ücreti ödemezsek çıkışa izin vermiyorlar. Onlarla münakaşaya girmektense ödemeyi yapıyoruz" dedi. 
İlgili Sayfalar: Playlist