Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Durakta otobüs bekleme dönemi sona eriyor

Durakta otobüs bekleme dönemi sona eriyor

İETT tarafından geliştirilen Mobiett uygulaması İstanbul'da yaşayanlara belediye otobüslerinin duraklardan geçiş saatlerini bildiriyor.

08.06.2014 16:22

Uygulama konum tabanlı çalışıyor ve hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde kullanılabiliyor. Uygulamayı telefona kurduktan sonra en yakın otobüsdurakları ekranında görülebiliyor.Bulunduğunuz durağı seçtikten sonra bu duraktan geçecek olan otobüsleri gerçek zamanlı takip edebiliyorsunuz.Bazı otobüs duraklarında bulunan bilgi ekranların aynısını cebe getiren uygulama o duraktan geçecek olan otobüslerin kaç dakika içinde geleceğini gösteriyor. Uygulama aynı zamanda otobüslerin kalkış saatlerini, geçtikleri durakları ve benzeri bilgileri de gösterebiliyor.

Zaman zaman hata olabiliyorBelediye otobüslerinde bulunan GPS yani konum belirleme teknolojisiyle koordineli çalışan uygulama zaman zaman otobüs sürelerini doğru tahmin edemese de (2-10 dakikalık gecikmeler olabiliyor) genel olarak çalışıyor. İstanbul'da toplu taşıma kullananların akıllı telefonlarına yüklemesi gereken uygulamanın Android sürümü ve iOS sürümü bulunuyor. (Al Jazeera)
Yorumlar | 0
üye profil