ÖSYM Başkanı Aygün'den KPSS açıklaması! ÖABT başvuruları bugün başlıyor...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından gelen son dakika bilgisiyle birlikte, KPSS ÖABT sınavına gireceklere müjde verildi. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi için başvuruların bugün başlayacağını belirten Aygün, sınavın 81 ilde uygulanacağını, KPSS alan bilgisi oturumlarının ise 30 ilde uygulanacağını bildirdi

Yayınlanma Tarihi: 30.06.2020 14:30
Değiştirme Tarihi: 30.06.2020 14:30
ÖSYM Başkanı Aygün'den KPSS açıklaması! ÖABT başvuruları bugün başlıyor...

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, lisans düzeyinde uygulanacak olan KPSS ÖABT sınavı hakkında açıklamalarda bulundu. ÖSYM nezninde gerçekleşecek olan ÖABT sınavının başvuruları hakkında açıklama yapan Aygün, sınava katılım sağlayacak adaylara ÖABT sınavında bazı değişikliklerin olduğuna işaret etti.

KPSS ÖABT SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından 20 Eylül'de düzenlenecek ÖABT'te bazı yeniliklerin olduğuna işaret ederen Aygün, "ÖABT bu yıl da 18 branşta uygulanacak. Ayrıca ÖABT'yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 il merkezinde yapacağız." dedi.

Halis Aygün, adayların, 12-13 Eylül'de yapılacak KPSS Alan Bilgisi Testi oturumlarına rahat ulaşımını sağlamak için sınavın yapılacağı il sayısını artırdıklarını belirterek, "Geçen yıl 17 il merkezinde düzenlediğimiz KPSS Alan Bilgisi Testi oturumlarını bu yıl 30 il merkezinde düzenleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

Bunun yanında 27 Aralık'ta düzenlenecek 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi'nin (DHBT) yapılacağı il sayısını 17’den 30'a çıkardıklarını da açıklayan Aygün, "Sınava katılacak tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum." ifadesini kullandı.