Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
ÖSO dört köyü ele geçirdi, 46 IŞİD'li öldürüldü!

ÖSO dört köyü ele geçirdi, 46 IŞİD'li öldürüldü!

ÖSO, Türkiye sınırına üç kilometre mesafedeki Keklice'den sonra 3 köyü daha denetimine aldı.

24.08.2016 15:20

ÖSO, Türkiye sınırına üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı. 

4 köyün denetimi sağlandı
Keklice'den sonra operasyona devam eden Türkiye destekli muhalifler, Kıvırcık Karakuyu, Elvaniye ve Güğüncük köylerinin denetimini sağladı.

46 militan öldürüldü
Terör örgütü IŞİD'in Türkiye sınırıyla doğrudan temas kurduğu son nokta olan Cerablus'a doğru ilerleyen birlikler, 46 militanı öldürdü.

Türkiye'nin sabaha karşı başlattığı Suriye harekatında sıcak dakikalar yaşanıyor. Tank birliklerinin öğleye doğru Suriye topraklarına girmesiyle birlikte, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı güçler Cerablus'a ilerlemeye başladı.

ÖSO, ilk olarak sınıra üç kilometre mesafedeki Keklice köyünü IŞİD'den aldı. Keklice'den sonra Kıvırcık Karakuyu köyü de birkaç saat içinde ÖSO'nun denetimine geçti.

Doğan Haber Ajansı, ÖSO güçlerinin Kıvırcık Karakuyu'nun hemen ardından Elvaniye ve Güğüncük köylerini de IŞİD'den temizlediğini bildiriyor. Ajansa göre, terör örgütü IŞİD mensubu 46 militan operasyonda öldürüldü.

ÖSO, ele geçirdiği köylerden doğu yönündeki ilçe merkezine ilerleyebilmek için çevre güvenliği oluşturuyor.

Cerablus’un batı ve kuzeyinde ÖSO ile IŞİD militanları arasında yer yer çatışmalar yaşanıyor.

Sınırı geçen tanklar Cerablus’a ulaşan IŞİD’in ikmal yollarını kesti. Bab Bölgesi’nden destek için yola çıkan bazı IŞİD araçları da Türk F-16 ve koalisyon ülkelerinin savaş uçakları tarafından hedef alınarak vuruldu. Türk savaş uçakları IŞİD’e ait bomba yüklü üç aracı da imha etti.

Operasyona ÖSO bünyesindeki Sultan Murat Tugayı, Sukur El Ceber, Şam Cephesi ve Feylek El Şam örgütü mensupları katılıyor.

ÖSO güçlerinin zırhlı birlikler eşliğinde Cerablus merkezine doğru hareket etmesi bekleniyor.

Yorumlar | 0
üye profil