Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ortaköy saldırısında yaşamını yitirenler uğurlanıyor

Ortaköy saldırısında yaşamını yitirenler uğurlanıyor

İstanbul Ortaköy'de yılbaşı kutlaması sırasında düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlanıyor.

02.01.2017 15:04

Ortaköy'deki ünlü gece kulübü Reina'da garson olarak çalışan Kenan Kutluk'un cenazesi, İstanbul'dan otobüsle memleketi Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Aşağımescit Köyüne getirildi.

Kutluk'un baba evinde helallik alındıktan sonra köy okulunun bahçesinde cenaze töreni düzenlendi.

kenan-kutluk

Törene Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Zara Belediyesi Başkanı Sayit Ahmet Pala ve yakınları katıldı.

kenan-kutluk

Törende baba Nurettin ile anne Makbule Kutluk tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Eşi Duygu Kutluk da tabuta sarılarak, "Oy ben seni nasıl verdim. Ben seni kara toprağa vermeyeceğim. Kocamı göreceğim, açın tabutu. Benim yavrularım babasız kaldı. Bir kez sarılayım. Kenan ben seni babanın evine böyle mi getirecektim. Gözleri açık gitmedi değil mi" diye feryat etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Zorla tabuttan uzaklaştırılan Duygu Kutluk daha sonra geri dönerek tabuta sarılıp, "Kenan bu Zahide için, bu Duru için, bu da benim için" diye ağlayarak eşinin tabutunu 3 kez öptü.

Alevi dedesinin kıldırdığı cenaze namazının ardından Kutluk'un cenazesi köy mezarlığında Kürtçe ve Türkçe ağıtlarla gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazeye Kutluk'un kızları 5 yaşındaki Zahide ile 1.5 yaşındaki Duru ise getirilmedi.

Büşra İstanbul’da uğurlandı

Saldırıda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Büşra Köse için ise İstanbul’daki Gaziosmanpaşa Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Büşra Köse'nin babası Mustafa, annesi Hülya, kız kardeşleri Kübra ve Çağla Köse ile yakınları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ve vatandaşlar katıldı. Törende, cami avlusunda taziyeleri Köse'nin ailesi kabul etti.

Büşra Köse

Büşra Köse'nin tabutu, öğle vakti kılınan namazının ardından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Köse'nin cenazesi, Yeni Cebeci Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada, daha önce muhasebecilik yaptığı belirtilen açıköğretim fakültesi öğrencisi Büşra Köse'nin eğlence mekanına arkadaşlarıyla gittiği belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Köse'nin ağabeyi Barış Köse'nin de geçen Kurban Bayramı'nda Bursa'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiği öğrenildi.

"Kimin öldürdüğü umrumda değil. Bu bir terör saldırısı"

Katliamında hayatını kaybeden güvenlik görevlisi Fatih Çakmak'ın (34) cenaze töreni Bağcılar Yavuz Selim Cami'nde öğle vakti düzenlendi.

Cenazede Çakmak'ın babası Hasan Çakmak, annesi Ayten Çakmak ve kardeşleri taziyeleri kabul etti. Törene birçok vekil ve vatandaş katıldı.

Fatih Çakmak

Çakmak'ın annesi oğlunun tabutuna sarılarak ağladı. Ayten Çakmak'ı diğer oğulları teselli etti. Çakmak 4 kardeşinden biri olan Mehmet Çakmak ise kardeşinin öldürülmesi ile ilgili açıklamalarda bulunarak kardeşinin dışarıda bir arkadaşıyla birlikte olduğunu ve saldırganın polisi vurduktan sonra kardeşini içeri kaçarken arkadan vurduğunu dile getirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kardeşinin Beşiktaş'taki terör saldırısından 3 dakika arayla kurtulduğunu söyleyen Mehmet Çakmak, "Öfkeli değilim. Çünkü neden öfkeli değilim. Ne olduğunu bilmiyorum. Şu anda kimin öldürdüğü de benim umurumda değil. Bu bir terör saldırısı. Burada hep beraber acımızı paylaşmaya geldik. Kardeşimi son yolculuğuna uğurlamaya geldi. Şehit oldu kardeşim. Kimin şehit ettiği önemli değil. Bugün benim kardeşim gitti. Yarın başkaları gitmesin diye en azından daha da derinlemesine önlem alınması lazım ki başka şehitler olmasın" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çakmak'ın babası ise öfkeli olmadığını söyleyerek "Düşman belli değil, bir şey belli değil. Ne yapacaksın" dedi. Öğle vakti düzenlenen törenin ardından Çakmak'ın cenazesi Güneşli mezarlığına defnedildi.

Ajanslar

Yorumlar | 0
üye profil