Operasyon hazırlığı başladı! Giriş-çıkışlar kontrol altında

Şırnak kent merkezinde kapsamlı operasyonlar öncesi güvenlik önlemleri artırıldı. Onlarca tank, kirpi ve kobra tipi zırhlı araçların getirildiği Şırnak'ta, giriş ve çıkışlar da güvenlik güçleri tarafından kontrol altına alındı.

Yayınlanma Tarihi: 12.03.2016 13:10
Değiştirme Tarihi: 12.03.2016 13:10
Operasyon hazırlığı başladı! Giriş-çıkışlar kontrol altında

Şırnak'ın Cizre Silopi ve İdil ilçelerinde operasyonların tamamlanmasının ardından gözler Şırnak'a çevrildi. İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın 'Yüksekova'da, Şırnak merkezde ve Nusaybin'de bazı mahallelerde yine çukurlar var, bariyerler var. Aldığımız bilgiler, orada yine bombalama tuzaklarının kurulduğunu gösteriyor. Dolayısıyla oralarda da o temizlikler yapılacak' sözlerinden sonra, Şırnak'ta operasyon hazırlığı yapıldı. Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinden sonra operasyon yapılması gündemde olan Şırnak merkeze, kirpi, kobra, zırhlı kepçelerin ve uzun menzilli tankların yer aldığı çok sayıda askeri araç sevk edildi.  Yüzlerce hendek ve barikatın bulunduğu Yeşilyurt, Gazipaşa, Cumhuriyet, Dicle, Yeni, Cumhuriyet, İsmet Paşa ve Bahçelievler mahallelerinde güvenlik güçleri zaman zaman operasyonlar yaptı. İl Merkezindeki PKK'lıları ve örgütün şehir yapılanması YPS'lileri etkisiz hale getirmek ve tüm hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için büyük bir operasyon başlatılması bekleniyor.

Operasyon hazırlıkları göze çarpan Şırnak'ta giriş ve çıkışlarda polis ve askerler konuşlandırıldı. Şırnak'ta Siirt çevre yolu, Uludere çevre yolunda şehre girenler için güvenlik önlemleri artırıldı. Birçok okul ve öğrenci yurduna da asker ve polisler yerleştirildi.  Zırhlı araçlarla kontrol noktaları oluşturan güvenlik güçleri, Hakkari, Cizre ve Siirt yönünden gelen araçların kontrollü şekilde merkeze girmelerine izin veriyor. Şırnak'ın çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Cudi, Gabar, Namaz dağı ve Bestler Dereler bölgesinden PKK'lıların sızabileceği muhtemel noktalar askerler tarafından kontrol ediliyor.