Onur Ağaoğlu kimdir? Hayatı ile ilgili bilgiler

Türkiye'nin büyük firmalarından olan Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Yönetim Kurulu Üyesi ve Ağaoğlu Concept 'in Kurucusu Onur Ağaoğlu kimdir? Nereli? Kaç yaşında? İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2020 11:07
Değiştirme Tarihi: 27.04.2020 17:46
Onur Ağaoğlu kimdir? Hayatı ile ilgili bilgiler

Onur Ağaoğlu kimdir?
Ünlü İş insanı Ali Ağaoğlu' nun yeğeni olan Onur Ağaoğlu 15 Haziran 1990 senesinde İstanbul' da dünyaya gelmiştir. Memleketi Trabzon'a bağlı Of ilçesidir. Eğitim hayatına İstanbul’da başlamış, daha sonra dil eğitimi için İngiltere'ye gitmiş, The Leys School isimli kuruluşta eğitim almış ve sonrasında Türkiye’ye geri dönmüştür. 2011 senesinde Yeditepe Üniversitesi Mimarlık bölümünde akademik eğitimini tamamlamıştır. 2015 senesinde Bilgi Üniversitesi’ne MBA yüksek lisans için kabul edilmiştir.

İş dünyasında yaptığı açıklamalarla adını sıkça duyuran Onur Ağaoğlu; Üniversite döneminde Organik tarım ve Drone teknolojileri gibi sektörlerde yatırımlar yapmıştır. Girişimcilik alanında iki kitap yazmıştır. Entrepreneur: What I Want To Be ve The Meaning Of Life. Müzikle yakından ilgilenmektedir.

Yakın tarihte girişimcilere destek amaçlı 20 Milyon TL' lik girişim sermayesi şirketi kuracağını ve Türkiye'deki girişimcileri yurtdışı ile buluşturacağını açıklamıştı. Onur Ağaoğlu, 2015 senesinden bu yana Ağaoğlu Concept yönetim kurulu başkanı ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim kurulu üyesi olarak iş hayatına devam etmektedir.