Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Ekonomi Bakanı'ndan müjde! Asgari ücret...

Ekonomi Bakanı'ndan müjde! Asgari ücret...

AK Parti Melikgazi İlçe Danışma Toplantısına katılan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, "Önümüzdeki aydan itibaren asgari ücret bin 300 lira olacaktır" dedi.

26.12.2015 19:36

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve AK Parti Melikgazi ilçe üyeleri katıldığı AK Parti Melikgazi İlçe Danışma Toplantısı Melikgazi Belediyesi Kültür Merkezinde yapıldı.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş , Ak Parti hükümeti olarak 1 Kasım seçimlerine giderken 7 Haziran seçimlerinde Türk halkının  kendilerinden bazı taahütler istediğini 7 Haziran'dan sonra da AK Parti'nin milletin isteklerini seçim beyannamesi olarak sunduğunu açıkladı. 

64. hükümet olarak seçimlerden sonra ilk gerçekleştirdikleri icraatın idari kararlar, ikincisi ise hukuki işleyişle  yapılan çalışmalar olduğunu ifade eden Bakan Elitaş,''1 Ocak 2016 tarihinden itibaren emeklilerimiz söz verdiğimiz gibi seyyanen 100 lira zamlarını alacaklar. İkinci taahhüdümüz asgari ücret bin 300 lira olacak dedik. Bugünlerde bu tartışılıyor. Bu konuya ilgili herkese söylemek istediğim önümüzdeki aydan itibaren asgari ücret bin 300 lira olacaktır. 1 Kasım seçimleri tarihe vurulmuş önemli bir damgaydı. 2019 seçimlerine de büyük bir gayretle çalışmanın bizlere düştüğünü belirtmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Toplantıda söz alan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, ''Biz yolumuza devam ederiz. Bizler Türkiye'nin büyümesine katkı koymaya devam edeceğiz. Bir kısım zorlukları aşmış olan ülkemiz bu zorlukları da inşallah aşacaktır. Bu ülke şehit kanlarıyla beraber bugünlere geldi. Biz bunun bir karış dahi hiçbirini feda etmeyiz. AK Parti seçimden önce verdiği bütün vaatlerin bir taahhütname olduğunu ve bunları birbir yerine getirdiğimizi söylemek isterim" ifadelerini kullandı.

Yorumlar | 0
üye profil