Onlarca kişi birbirine girdi! Esenyurt'ta meydan savaşı... İşte o anlar!

İstanbul Esenyurt'ta yaklaşık 40 kişilik iki grup birbirine girdi. Sopalar, satırlar, taşlar havada uçuşurken, olayda 4 kişinin yaralandığı bildirildi. Meydan savaşını andıran görüntüler ise cep telefonu kamerasına yansıdı. Bölgeye özel harekat polisleri sevk edildi...

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2021 09:50
Değiştirme Tarihi: 15.11.2021 09:50

Olay, saat 17.30 sıralarında Esenyurt Bağlarçeşme Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, henüz bilinmeyen nedenle iki grup arasında sözlü tartışma yaşandı. Sözlü tartışma kısa sürede yerini kavgaya bıraktı. Gruplar birbirlerine satır, sopa ve taşlarla saldırmaya başladı. Çevredeki bir vatandaş kavgayı ayırmak için havaya ateş açtı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, sağlık ekibi ve özel harekat polisi sevk edilirken, kavganın tekrar büyümesi ihtimaline karşı, önlem için TOMA da gönderildi. Çıkan kargaşada yaralanarak yere düşen bir kişi, karşı gruptaki kişi veya kişiler tarafından satırla başından yaralandı. Kavgada yaralanan 1'i ağır olmak üzere toplam 4 kişi, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öte yandan, kavga esnasında taraflar çevredeki esnafların sattığı ürünleri birbirlerine fırlatarak, dükkanların camlarına zarar verdi. Ekiplerin olayla ilgili incelemeleri sürüyor.

Kaynak: İHA

İlgili Sayfalar: Playlist