TBMM'de ilginç olay! Mikrofon...

TBMM'de ilginç olay! Mikrofon...
Yayınlanma Tarihi: 24.02.2015 01:25 | Değiştirme Tarihi: 24.02.2015 01:25

TBMM'de kendilerinin verdiği önergenin okunmadığını iddia eden HDP'li Adil Zozani, katip üyenin mikrofonunu eliyle vurarak kırdı.

TBMM Genel Kurulu'nda geçtiğimiz Salı gününden bu yana, tartışma ve kavgalarla süren İç Güvenlik paketi görüşmelerine bugün devam edildi. Genel Kurulda HDP'li milletvekilleri verdikleri önergelerin okunmadığını belirterek başkanlık divanına geldi ve TBMM Başkanvekili Sadık Yakut'a tepki gösterdi.Bu sırada Yakut,  Katip üye Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik'e diğer önergeyi okumasını istedi. Özçelik okumaya  başlayınca da gerginlik yaşandı ve Zozani, Özçelik'in önündeki mikrofona vurdu. Bunun üzerine mikrofon kırıldı. Zozani'yi arkadaşları uzaklaştırırken, mikrofonun kırıldığını belirten  TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 10 dakika ara verdi.Arada göreviler, kırılan mikrofonu onarmaya çalıştı.

ZOZANİ: BEN KIRMADIM O KIRDI!HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani ise Milliyet'e olayı anlatırken, "Katip Bayram Özçelik, mikrofonu kullanarak bize vurmaya çalıştı, ben de elimle ittim. Özçelik bize vurmaya çalışırken zaten mikrofon kırılmıştı. Ben kırmadım, o kırdı" dedi.