Önemli harita: İBB toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı

Elazığ'daki depremin ardından gözler diğer şehirlere çevrilmişti. Bu illerin başında, İstanbul geliyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, şehirdeki toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı. Gelen son dakika haberine göre, İBB 39 ilçedeki bahse konu olan alanları harita üzerinde tek tek işaretleyip gösterdi.

Yayınlanma Tarihi: 28.01.2020 13:46
Değiştirme Tarihi: 28.01.2020 16:12
Önemli harita: İBB toplanma ve geçici barınma alanlarını açıkladı

Son dakika haberi... İBB'den yapılan açıklamaya göre, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, alanların seçiminde Karar Destek Modeli'ni uyguladı. 

Uygulanan modelde, toplanma alanı seçim kriterleri saptandı, puanlama yöntemi uygulandı ve AFAD, AKOM, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile ilgili birçok kurumun içinde yer aldığı bilimsel altlıklara dayalı olacak şekilde bir model ortaya konuldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Model; mülkiyet, büyüklük, ulaşım ve erişilebilirlik, konum ve çevresel ilişkiler, kullanılabilirlik ve çok fonksiyonluluk ile altyapı ve doğal yapı gibi kriterlerden oluştu. 

Kriterler üzerinden puanlama yapılarak tespit edilen toplanma ve geçici barınma alanlarına, "http://sehirharitasi.ibb.gov.tr" adresinden ulaşılabilir.