Önce tavana sona bebeğe isabet alıp tetiğe bastı! 2 aylık Kumsal'ın feci ölümü

Antalya'da Kepez'de cumartesi günü saat 17.30 sıralarında 18 yaşındaki Yusuf Karataş'ın temizlediği tüfek ateş aldı. Ateş alan tüfekten çıkan saçmalar, 2 aylık kızı Kumsal Karaştaş'a isabet etti. Kumsal Bebek, olay yerinde hayatını kaybederken, Yusuf Karataş, 'Kasten öldürme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bebeğin annesi Marzi G. ise dehşet anlarını anlattı. Marzi G., 'Bebeğin altını temizliyordum. Namluyu bana doğrultu. 'Yapma şeytan doldurur' diye uyardım. Bu kez önce havaya, sonra bebeğim Kumsal'a doğrultup tetiğe bastı" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 19.10.2020 15:49
Değiştirme Tarihi: 19.10.2020 15:49
Önce tavana sona bebeğe isabet alıp tetiğe bastı! 2 aylık Kumsal'ın feci ölümü

Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Hapipler Mahallesi 5480 Sokak'ta cumartesi akşam üzerie 17.30 sıralarında korkunç bir olay meydana geldi. Gecekonduda yaşayan 18 yaşındaki Yusuf Karataş, iddiaya göre o saatlerde tüfeğini temizliyordu. Bu sırada tüfek ateş aldı ve çıkan saçmalar 2 aylık Kumsal Karataş'ın başına isabet etti.    

Haber ile ilgili metin girin!.

Kumsal, olay yerinde hayatını kaybederken anne Marzi G. ile baba Yusuf Karataş gözaltına alındı. Polisin olay yerindeki incelemesinin ardından Kumsal bebeğin cansız bedeni, Antalya Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olay sonrası Yusuf Karataş emniyette olayın, tüfeği temizlerken yaşandığını söylerken, anne Marzi G., birlikte yaşadığı Karataş'ı suçladı.

"ÖNCE TAVANA SONRA BEBEĞE DOĞRULTUP TETİĞE BASTI"

Marzi G., "Bebeğin altını temizliyordum. Elinde tüfekle yanıma geldi ve tüfeğin namlusunu başıma dayadı. Ben de 'Yapma şeytan doldurur' diye uyardım. Beni dinlemedi. Tüfeği önce tavana daha sonra bebeğe doğrultup tetiğe bastı" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Marzi G. savcılıktaki ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak serbest bırakılırken, Yusuf Karataş ise çıkarıldığı mahkemece 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı.

Kaynak: DHA