Omicron varyantına karşı hatırlatma dozu etkili mi? Moderna'dan güzel haber

Omicron varyantına karşı Moderna'dan güzel haber geldi. Yapılan açıklamada hatırlatma dozunun Omicron varyantına karşı güçlü bağışıklık sağladığını açıkladı. Tüm dünyanın yeni kâbusu haline gelen Omicron varyantına karşı hatırlatma dozunun etkili olması gündem yarattı. İşte Omicron varyantıyla ilgili son dakika bilgileri...

Yayınlanma Tarihi: 20.12.2021 16:23
Değiştirme Tarihi: 20.12.2021 16:23
Omicron varyantına karşı hatırlatma dozu etkili mi? Moderna'dan güzel haber

 Omicron varyantına karşı beklenen güzel haber geldi. Koronavirüs aşısı geliştiren Moderna, hatırlatma dozunun Omicron varyantına Omicron varyantına karşı çok ciddi bir bağışıklık sağladığını duyurdu.

37 KAT DAHA FAZLA

Yapılan incelemeleri kamuoyu ile paylaşan ABD merkezli biyoteknoloji şirketi, yarım doz hatırlatma aşısı olanların Omicron varyantına karşı antikor seviyelerinin iki doz aşı olmuş birine göre 37 kat daha fazla olduğunu açıkladı

Daha önce BioNTech/Pfizer ortak bir açıklama yaparak üçüncü doz aşının antikor seviyelerini 25 kat artırdığını duyurmuştu.

Moderna’nın CEO’su Stephane Bancel, yaptığı açıklamada, “Eğer gerekirse Omicron varyantını hedef alan bir aşıya da yatırım yapabiliriz. Omicron varyantlarının artması hepimizi endişelendiriyor. Fakat bu veriler Moderna’nın üçüncü doz aşısının antikor seviyelerini iki doz aşı olanlara oranla 37 kat artırıyor” dedi.

TAM DOZ YAPILIRSA 83 KAT ARTIYOR

Öte yandan üçüncü doz aşının yarım doz yerine tam yapılması durumunda koruma oranının 83 kat arttığına dikkat çekildi.

İlgili Sayfalar: Playlist