Ömer Yiğit: Kuaför ve güzellik sektörüne ilgi artıyor

Kuaför Ömer Yiğit, Türkiye’de kuaför ve güzellik sektörüne ilginin arttığını belirterek, “Kuaför ve güzellik sektörüne ilgi artıyor. Bizde yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz” dedi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.05.2021 18:04
Değiştirme Tarihi: 09.05.2021 18:04
Ömer Yiğit: Kuaför ve güzellik sektörüne ilgi artıyor

Alışveriş merkezleri ve yaşam yerleri sayısı gün geçtikçe artıyor. Buna bağlı olarak da Türkiye’de kuaför ve güzellik sektörü, zincir markalar ile büyük kurumsal şirketlerin yatırım yaptığı bir sektör haline geliyor.

Yaptığı sıra dışı değişimlerle güzellik ve kozmetik alanında dikkat çeken Kuaför Ömer Yiğit, “Son 10 yılda internet, bilgisayar ve cep telefonu teknolojilerin gelişmesinin ardından insanların bir güzellik salonunda sabit olma ihtiyacı ortadan kalktı. Bunun neticesinde de insanlar zamanlarını başka salonlarda da geçirmeye başladı. Örnek verecek olursak, 10 yıl önce Türkiye’de sadece birkaç uluslararası kuaför salonları varken şimdi binlerce kuaför güzellik salonları var. Aynı şekilde güzellik sektörüne baktığımızda, 10 yıl önce belki bir iki tane şubesi olan salonların bugün 2030 civarında şubeleri olduğunu görüyoruz. Büyük markalar ilgi gördükçe sektörün kalitesi artmaya başladı. Biz de yatırımlarımıza hızla devam ediyoruz” diye konuştu.