Ömer Lütfü Avşar kimdir? Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Ömer Lütfü Avşar kaç yaşında, nereli?

Ömer Lütfü Avşar kimdir merak ediliyor. Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Ömer Lütfü Avşar ismi merak konusu oldu. Peki, Ömer Lütfü Avşar kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2021 20:24
Değiştirme Tarihi: 27.10.2021 20:24
Ömer Lütfü Avşar kimdir? Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklayan Ömer Lütfü Avşar kaç yaşında, nereli?

Ömer Lütfü Avşar, Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıkladı ve bir anda TT oldu. 13. Cumhurbaşkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Ömer Lütfü Avşar, hukuk fakültesi mezunu. Adaylığını açıklaması ile birlikte Ömer Lütfü Avşar’a dair bilgiler, yaşı, mesleği, kariyeri araştırılmaya başlandı. İşte Ömer Lütfü Avşar biyografisi…

ÖMER LÜTFÜ AVŞAR KİMDİR?

1964 yılında dünyaya gelen hukukçu, avukat Ömer Lütfü Avşar Kırıkkale doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Kırıkkale’de tamamlamıştır.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Ömer Lütfü Avşar baba tarafından aslen Hatay Belen’lidir.

1989 yılında üniversite mezuniyetinin ardından askerliğini tamamlamış, döndüğünde Ankara Barosunda staj yapmıştır. Kazandığı hakimlik sınavı sonrası memuriyet atamasından istifa etmiş ve Ankara Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yapmıştır.

1992 yılında Avşar Hukuk Bürosu’nu kurmuş ve meslektaşları ile birlikte çalışmaya başlamıştır. Yine kurucusu olduğu Avşar Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.

Türk Demokrasi Vakfı genel başkanlığı ile çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu, mütevelli heyet üyeliği ve başkanlığı. Enstitü Dergisi imtiyaz sahipliği yapmış olup halen Hukuk Akademisi Derneği yönetim kurulu başkanlığı yapan Ömer Lütfü Avşar evlidir ve bu evliliğinden iki evladı vardır.

Günümüze kadar birçok dergi ve ortak yazım kitaplarda makale ve yazıları yayımlanmıştır.

İlgili Sayfalar: Playlist