Ruh çağırmak hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı

Ruh çağırma oyunu ne kadar tehlikeli olabilir ki! Evlerinde oyunu bulan Debbie, tahtaya bakarken kötücül güçleri uyandırmıştır ve durdurmak içinse artık çok geçtir...

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2014 13:25
Değiştirme Tarihi: 28.11.2014 15:15

Ruh çağırma oyunu ne kadar tehlikeli olabilir ki! Evlerinde oyunu bulan Debbie, tahtaya bakarken kötücül güçleri uyandırmıştır ve durdurmak içinse artık çok geçtir...Ölüm Alfabesi'nin (Ouija) dehşetiyle karşı karşıya kalmaya hazır mısınız?Ölüm Alfabesi’nde (Ouija) bir grup arkadaş, antik bir ruh çağırma tahtasının güçlerini uyandırdığında en dehşet verici korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır. Doğaüstü gerilimin yönetmen koltuğunda Stiles White oturuyor. Senaryo ise Juliet Snowden ve Stiles White’a ait.

sinema haberleriHasbro adlı masa oyunu firmasının bir ürünü olan filmin merkezindeki Ouija'nın tarihi 1800'li yıllara dayanmaktadır. 1890’da insanların bilinmeyene duyduğu ilgiden ilham alan girişimci Charles Kennard, Elijah Bond ile birlikte bu “konuşan tahta”ları üretmek üzere Kennard Novelty şirketini kurmuş. Efsaneye göre şirketin kurucuları tahtaya kendisine ne isim vermeleri gerektiğini sormuşlar ve “O-U-I-J-A” yazmış. Anlamını sorduklarında “İ-Y-İ Ş-A-N-S-L-A-R” yazmış. Yıllar içinde gelişerek günümüza kadar gelen bu metefizik oyun, 1966 yılından itibaren bugünkü bilinen haline ulaşmıştır.Video günlük tutan genç kız Debbie, bir gün evlerinde oyunu bulur ve kendini oynarken kaydeder. Oyunu bulmasıyla evde garip olaylar yaşanmaya başlar. Genç kızı arkadaşları evinde kendini asmış bir şekilde bulur. En iyi arkadaşının ölümünü bir türlü kabullenemeyen Laine, onunla bir şekilde yeniden iletişim kurmak ister. Yakın arkadaşlarıyla gizemi çözmek için bu Ouija'yı araştırmaya başlarlar. Ancak Debbie, tahtaya bakarken kötücül güçleri uyandırmıştır ve durdurmak içinse artık çok geçtir.Ölüm Alfabesi (Ouıja) bugün vizyona giriyor...(Beyazperde)