Olin Edirne Washington İle Kazanıyor

Olin Edirne, bu sezon 2 galibiyetini deplasman maçlarında alırken, bu galibiyetlerde ABD'li oyun kurucu Darius Washington attığı sayılarla büyük pay sahibi oldu.

Yayınlanma Tarihi: 11.11.2013 12:49
Değiştirme Tarihi: 11.11.2013 12:34
Olin Edirne Washington İle Kazanıyor

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Olin Edirne, bu sezon 2 galibiyetini deplasman maçlarında alırken, bu galibiyetlerde ABD'li oyun kurucu Darius Washington attığı sayılarla büyük pay sahibi oldu.

Sezona Başantrenör Cem Akdağ yönetiminde yeni oyunculardan oluşan bir  kadroyla başlayan Olin Edirne, geride kalan 5 haftada aldığı 2 galibiyet, 3  mağlubiyet ve 7 puanla 11. sırada bulunuyor. Kendi evinde oynadığı Pınar  Karşıyaka ve Uşak Sportif maçlarını kazanamayan sarı-yeşilli ekip, deplasmanda  Trabzonspor Medical Park ve Royal Halı Gaziantep karşısında aldığı galibiyetlerle  taraftarının yüzünü güldürdü.

Dar rotasyona ve sezon başından bu yana yaşanan sakatlıklara rağmen  ligde üst sıraları zorlayan takımın deplasmanda aldığı galibiyetlerde ABD'li oyun  kurucu Washington attığı sayılarla büyük pay sahibi oldu.

Ligin 2. haftasında Trabzonspor Medical Park karşısında 93-88  kazanılan maçta 34 sayı atarak takımını sırtlayan Washington, takımın hafta sonu  ikinci galibiyetini aldığı 88-83'lük Royal Halı Gaziantep deplasmanında da 33  sayı üretti.

Geride kalan 5 haftada 119 sayı atarak ligin de en çok sayı üreten  oyuncuları arasında yer alan Washington'u, 85 sayı ile Christos Tapoutos ve 68  sayı ile Torin Jamal Francis takip ediyor.