Okulların yüz yüze eğitime başlayıp başlayamayacağı bugün netleşecek!

Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısında, okulların yüz yüze eğitime başlayıp başlamaması kararı Bilim Kurulu’na bırakıldı. Milyonların beklediği okul kararı, bugün Bilim Kurulu toplantısında verilecek.  

Yayınlanma Tarihi: 12.08.2020 09:12
Değiştirme Tarihi: 12.08.2020 09:12
Okulların yüz yüze eğitime başlayıp başlayamayacağı bugün netleşecek!

Okulların yüz yüze eğitime başlayıp başlamayacağı kararı, bugün yapılacak Bilim Kurulu toplantısında çıkan önerilere göre verilecek. Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), tüm hazırlıklarını tamamladı. Bakanlık, normal yüz yüze eğitim modeli, seyreltilmiş yüz yüze eğitim modeli ve uzaktan eğitim gibi farklı alternatifleri raporlandı. MEB’in Bilim Kurulu’nun kararı doğrultusunda adım atacağı belirtildi. 

SON VAKA SAYILARI ANALİZ EDİLDİ

Dün Sağlık Bakanlığı’nda MEB yetkilileriyle üst düzey bir toplantı da yapıldı. Özel okulların 17 Ağustos’ta; devlet okullarının ise 31 Ağustos’ta başlayacağı duyurulan yüz yüze eğitimler için son vaka sayıları analiz edildi. Ancak Bilim Kurulu’nun 3 Ağustos’ta biten Kurban Bayramı tatilinin olası sonuçlarının 14 gün sonra ortaya çıkacağı tezinden hareketle 17 Ağustos öncesinde yapacağı öngörülerin yeterli olmayabileceği de ifade edildi.

(Milliyet)