Okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

Yaklaşık 18 milyon öğrencinin merakla beklediği yarıyıl tatili başladı ve öğrenciler evlerinde tatilin keyfini sürüyor. Bir yandan da plan programlarını ayarlamak isteyen öğrenciler, okullarda ikinci dönemin ne zaman başlayacağını internet üzerinden sorguluyor. Peki, okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu? İşte son yaşanan gelişmeler.

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2021 13:05
Değiştirme Tarihi: 26.01.2021 13:05
Okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

Okullarda ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak eden yüz binlerce öğrenci, internet üzerinden konuyla ilgili araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. MEB tarafından yayınlanan 2021 yılı iş takvimiyle birlikte okulların ne zaman ikinci döneme başlayacağı, yarıyıl tatilinin ne zaman biteceği belirlendi. Peki, okullarda ikinci dönem ne zaman başlayacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Daha önce 12-16 Nisan'da yapılması planlanan ikinci ara tatil, yarıyıl tatiline eklenerek 8 Şubat-12 Şubat'ta uygulanacak.

Böylece 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi, 15 Şubat 2021 Pazartesi başlayacak.

SINAV MÜFREDATLARI AYNI OLACAK

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da gerçekleştirilecek merkezi sınav ve 26-27 Haziran'daki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların içeriğinde değişiklik olmayacak, öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacak.

Bakanlık ayrıca şubat ve mart aylarındaki açık öğretim okulları sınavlarını çevrim içi ortamda gerçekleştirecek.

KURSLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM DÖNEMİ

Öte yandan, 8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlatılacak.

YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İkinci döneme ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Selçuk, "İkinci dönemde salgının yolumuzdan çekildiği oranda, okullarımıza hep beraber döneceğiz ve 15 Şubat'tan itibaren de sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Salgın koşullarını dikkate alarak elbette bu değerlendirmeler de yapılıyor. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz." ifadelerini kullandı.