Okullar ne zaman tatil olacak? İşte 2021-2022 ara tatil tarihleri

Okullar ne zaman tatil olacak sorusunun yanıtı, ara tatil tarihlerini merak eden öğrenciler tarafından sorgulanmaya başladı. Okullarda bu yıl yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla birlikte tatil takvimini araştırılmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan bilgilerle birlikte ara tatil ve sömestr tatili tarihleri belli oldu. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? İşte 2021-2022 ara tatil tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2021 11:26
Değiştirme Tarihi: 23.09.2021 11:26
Okullar ne zaman tatil olacak? İşte 2021-2022 ara tatil tarihleri

Okullarda birinci dönemin başlamasıyla birlikte binlerce öğrenci tatil tarihlerini sorgulamaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan tatil takvimiyle birlikte okullarda bu yıl öğrencilerin hangi tarihlerde tatil yapacağı belli oldu. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? İşte 2021-2022 ara tatil tarihleri.

OKULLAR NE ZAMAN TATİL OLACAK? 

Birinci dönem ara tatili 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 19 Kasım’da sona erecek. Yarıyıl tatili 24 Ocak tarihinde başlayacak ve 4 Şubat’a kadar devam edecek. İkinci dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihleri aralığında olacak. Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

OKULLAR İLE İLGİLİ BAKAN ÖZER’DEN AÇIKLAMA 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisinin "Eğitimde Yeni Eğilimler, Mesleki ve Teknik Eğitimde Paradigma Değişiminin Sanayimiz Açısından Önemi" ana gündemiyle yapılan aylık olağan toplantısına iştirak etti.

Sağlık ve İçişleri bakanlıklarıyla süreci koordineli şekilde yönettiklerini belirten Bakan Özer, "Şu anda okulları açık tutmamızla ilgili en büyük avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranı. Hem birinci doz hem de ikinci doz aşılanma oranlarında öğretmenlerimizin yakalamış olduğu oran Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Birinci dozda yüzde 92, ikinci dozda veya aşı olmadan bağışıklık kazanıp antikor oluşturmuş olan öğretmen oranımız yüzde 85'lerde. Özellikle 6 Ağustos ile bugün arasında öğretmenlerin aşılanmasında da ciddi bir ivmelenme var. Yani öğretmenlerimiz okulların açılmasıyla ilgili irade gösterildiği zaman sadece kendi sağlıkları için değil, topluma örneklik oluşturma bağlamında da sorumlulukları üzerine alarak çok hızlı bir şekilde aşılarını tamamladılar." diye konuştu.