Okullar ne zaman tatil olacak? 15 tatil ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman tatil olacak? 15 tatil ne zaman başlayacak?
Yayınlanma Tarihi: 09.01.2020 10:29 | Değiştirme Tarihi: 09.01.2020 10:29

Okullar ne zaman kapanacak sorusunun yanıtı yüz binlerce öğrencinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Yoğun sınav temposu ve ders yoğunluğunun ardından tatil planları yapmaya başlayan öğrenciler, 15 tatilin başlayacağı tarihi bekliyor. İşte sömestr ve ara tatil tarihi

Yarıyıl tatili için geri sayım başladı. Eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını yoğun ders ve sınav temposuyla geçiren öğrenciler, tatil tarihlerini araştırmaya başladı. 15 tatil ve ara tatil tarihlerini araştıran öğrenciler bir yandan da tatil planı yapmaya başladı. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? 15 tatil ne zaman başlayacak?

15 TATİL NE ZAMAN?

Yeni eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi 17 Ocak 2020 Cuma günü sona erecek. 20-31 Ocak 2020'deki yarı yıl tatilinin ardından ikinci dönem 3 Şubat 2020 Pazartesi başlayacak ve 19 Haziran 2020 Cuma tamamlanacak.

İKİNCİ DÖNEM ARA TATİL NE ZAMAN?

6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek (Hafta sonu tatilleri ile birlikte 9 gün) 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

MEB EĞİTİM TAKVİMİ OLUŞTURDU

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) yapılan yazılı açıklamaya göre, ailelerle iş birliği kapsamındaki uygulamalar, "Eğitim Takvimi" ile bir adım ileriye taşındı.

Özgün niteliğe sahip "Eğitim Takvimi", okul öncesinden ortaokula kadar ailelere ve çocuklara oyunlar, etkinlikler, bilimsel içerikler ve değerlerle ilgili küçük ipuçlarını içeriyor.

Merakı, iş birliğini, paylaşmayı, değerlerin önemini vurgulayan zengin bir içeriğe sahip takvim, Saatli Maarif Takvimi sıcaklığını yansıtıyor.

Her yeni güne, "Bugün 24 saat ve her saniyesi çok kıymetli" başlığıyla yaprakları aralanan takvim, 1 Ocak'tan itibaren tüm okullarda, ücretsiz mobil uygulamasıyla cep telefonlarında, sesli dijital takvim yapraklarıyla sosyal medyada ve radyo tiyatrosu tadında radyolarda, öğretmenler, aileler ve öğrencilerle buluşacak.