Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okullar ne zaman kapanacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce öğrencinin en çok merak edip araştırdığı konular arasında gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl okullarda uzak eğitim kararı alınmıştı. Tam kapanma nedeniyle de dönem sınavlarında erteleme gelince, birçok öğrenci okulların kapanacağı tarihle ilgili sorgulama yapmaya başladı. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 09:45
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 09:45
Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Okulların kapanış tarihiyle ilgili sorgulamalar internet üzerinden sürmeye devam ediyor. Hem binlerce öğrenci hem de veliler tarafından merak edilen konuya ilişkin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Peki, okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak?

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların kapanacağı tarih ile ilgili, "Öğrencilerimizi 2 Temmuz'a kadar okulda tutmakla ilgili planlama çalışmaları var. Ara tatil yok." bilgisini paylaşmıştı.

MEB’ten Tam Kapanma kararı sonrası açıklama;

-Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar doğrultusunda;

-Resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim kurumlarında 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilmiş olup uzaktan eğitime geçilmiştir. Uygulama, 29 Nisan 2021 Perşembe saat 19:00’dan itibaren başlayacaktır.

- Okullarda 3 Mayıs 2021 sonrasında yapılması planlanan dönem sınavları, 17 Mayıs 2021 tarihi sonrasına ertelenmiştir.