Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir eğitime uzaktan olarak online bir şekilde devam eden öğrenciler, yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağını merakla araştırıyor. Konuyla alakalı bir gelişme yaşanıp yaşanmadığını merak eden öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları takip ediyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu? 

Yayınlanma Tarihi: 25.01.2021 14:22
Değiştirme Tarihi: 25.01.2021 14:22
Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu?

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak, okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden milyonlarca öğrenci, MEB tarafından yapılan açıklamaları büyük bir merakla takip ediyor. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim tarihi belli oldu mu? İşte, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan son açıklama.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çevrim içi olarak bir araya geldiği 81 ildeki öğrencilere seslenerek, "15 Şubat'tan itibaren sizleri okullarımıza çağırmak, orada görmek istiyoruz. Baharı okullarımızda hep birlikte karşılayalım niyetindeyiz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk daha önce yaptığı açıklamasında '15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var' demişti.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları, özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitime ilişkin iş ve işlemleri düzenleyen iki ayrı yazı illere gönderildi.

Buna göre, resmi okullarda eğitim alan 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. sınıf öğrenci ve mezunlarına yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'tan itibaren başlatılacak.