Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce öğrenci, internet üzerinden araştırmalarını yapmaya devam ediyor. Dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan okullarda yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 09:41
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 09:41
Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı...

Yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı, dün gerçekleşen kabine toplantısı sonrası binlerce öğrenci tarafından araştırılmaya başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında, okullarda kademeli eğitimin başlayacağı tarih belirlendi. Peki, Okullar ne zaman açılacak? Yüz yüze eğitim ne zaman?

OKULLAR 1 MART'TA KADEMELİ AÇILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrasında şu açıklamalarda bulundu;

"15 Şubat’ta köy okullarının açılmasını kararlaştırdık. Olağan bir artış söz konusu olursa eğitime yeniden ara verilecektir. Özellikle söyleyeyim. 8. ve 12. sınıflar ile ilkokul ve özel okullarda eğitim-öğretimin 1 Mart’tan itibaren başlaması için hazırlıklara başlanacak. 1 Mart’tan itibaren il bazında eğitimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek. Vaka sayısının düşüşüne göre esnaflara yönelik kısıtlamalar için gerekli takvimin başlatılmasını hazırlıyoruz."