Okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 yılı okulların açılış tarihi

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, birçok öğrenci tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl evlerden uzaktan eğitim alan öğrenciler, gelecek yıl yüz yüze eğitime başlayacak. MEB tarafından yapılan açıklama sonrasında 2021-2022 yılı okulların açılış tarihi açıklandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 yılı okulların açılış tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 07.07.2021 09:53
Değiştirme Tarihi: 07.07.2021 09:53
Okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 yılı okulların açılış tarihi

Okulların açılış tarihini merak eden milyonlarca öğrenci, internet üzerinden konuyla alakalı sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama sonrasında, okulların önümüzdeki aylarda ne zaman açılacağı açıklandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 yılı okulların açılış tarihi.

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk, "Tereddütsüz Eylül'de okula başlamakla ilgili bir süreci yönetiyoruz. 31 Ağustos'ta öğretmenlerimiz gelecek, 6 Eylül'den itibaren öğrencilerimiz gelecek." dedi.

Telafi meselesi hem akademik hem sosyal duygusal anlamında önemli kavram. Özellikle yaz aylarında sosyal duygusal faaliyetlerle çocuklarımızın özgüvenlerini, kültürlerini artırmaktır. 2 saatlik dilimler halinde yüzlerce öğrencimiz bu parkurlara geliyor. Daha sonra bir başka grup geliyor. Yaklaşık 55 bin civarındaki okulumuzdan 22-23 civarında okulumuz başvurdu.

Bu kamplardaki etkinliklerde akademik eksikten başka ihtiyaçları karşılayacağız.Aşılama konusunda seçimlerden sonra ilk başlayan grup öğretmenlerdi. Şimdi tamamlanmak üzere. Yüzde 90'lar civarında. Hatta 3. aşılarla ilgili senaryolar çalışılıyor.

Bizim ilk sayılar yüzde 15 civarında öğretmenimiz aşıya gelmedi. Zamanlama, lojistik nedenler olabilir. Yaptırmak istemeyebilir. Bu konuyla ayrıntılı analiz henüz bitmedi. Bizim 'aşı olmayan öğretmenin eğitim, öğretim yapması söz konusu olamaz' diye bir yaklaşımımız hukuki olarak olamaz. Biz de gerekirse bire bir konuşur, dertleşiriz. Hiçbir öğretmenimiz hiçbir çocuğu riske atacak bir tercihte bulunmaz.