Okulda koronavirüs şoku! 24 öğrenci ve öğretmenler karantinada

Zonguldak Merkez Yayla Ortaokulu'nda okuyan 8'inci sınıf öğrencisinde koronavirüs çıktı. Bu durum üzerine sınıfındaki 24 öğrenci ile 2 öğretmen karantinaya alındı. Testi pozitif çıkan öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 16.09.2020 15:25
Değiştirme Tarihi: 16.09.2020 15:25
Okulda koronavirüs şoku! 24 öğrenci ve öğretmenler karantinada

Zonguldak Merkez Yayla Ortaokul 8'inci sınıf öğrencisinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Öğrenci evinde tedavi altına alınırken, sınıfındaki 24 öğrenci ve iki öğretmen de karantinaya alındı. 26 kişi evlerinde 14 günlük karantinada kalacaklar.

"UZAKTAN EĞİTİME DEVAM"

Konuyla ilgili açıklama yapan Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, "Öğrencimizin koronavirüs testinin pozitif çıktığını öğrendik. Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekiplerince okulumuzdaki diğer öğrencilerin 14 gün boyunca evlerinde karantinada bulunmaları tavsiyesinde bulundular. Diğer yandan evlerinde bulunan öğrencilerimiz için uzaktan eğitime devam ediyoruz. Okulumuzda gereken hijyen, sosyal mesafe tedbirleri arttırılmıştır ve diğer öğrencilerde şuan için bir sıkıntı olmadığı bilgisini de aldık. Bu noktada testi pozitif çıkan öğrencimizin sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde dinlenmekte olduğu bilgisini de aldık. Öğrencimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi. 

(DHA)