Okan Bayülgen'den konuşulacak sözler: Instagram hakikaten bir geri zekalı dünya

Okan Bayülgen, dünyanın en yaygın sosyal medya platformlarından olan Instagram ile ilgili konuşulacak açıklamalara imza attı. TV100'deki Nokta programında konuya dair bir iddiada bulunan Okan Bayülgen Instagram ile ilgili olarak "Hakikaten bir geri zekalı dünya ve çok yakında büyük bir tiksintiyle sona ereceğini öngörüyorum" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 01.10.2020 09:57
Değiştirme Tarihi: 01.10.2020 09:57
Okan Bayülgen'den konuşulacak sözler: Instagram hakikaten bir geri zekalı dünya

Yeni şarkısı ile son günlerin konuşulan isimlerinden olan rapçi Norm Ender, YouTube'da ilk 5 günde 3 milyon civarı izlenme alırken, şarkının duyurusunu yaptığı Instagram posttu kısa sürede 180 milyondan fazla görüntülenme almıştı. Bu durum da 'sahte izlenme mi alıyor?' sorularını akıllara getirmişti. Okan Bayülgen'in Nokta programında, Ender'e bu soru yöneltildi...

"TIKLANMA SATIN ALMADIM"

'Norm Ender bot alıyor' iddialarıyla ilgili "Kesinlikle hayır, Youtube üzerinde benim dünya listesine girme zamanım zaten o zaman daha izlenme satın alma diye bir şey yoktu yani. 2006 yıllarından falan bahsediyoruz. Belki YouTube'a ilk eser üreten sanatçılardan biriyim. Dolayısıyla bir şey satın almadım zaten bunu tespiti kolay yapılabilir" ifadesini kullandı.

"INSTAGRAM HAKİKATEN BİR GERİ ZEKALI DÜNYA"

Bu konu üzerinden değerlendirmede bulunan Okan Bayülgen, "Tabii ki platformların farkı var. Instagram'ı maymunların da kullanabildiği gösterildi. İnsanlara 'Maymun' demiyorum. Gerçek maymunların da Instagram'ı kullanabildiklerini gördük. Instagram hakikaten bir geri zekalı dünya ve çok yakında büyük bir tiksintiyle sona ereceğini öngörüyorum ve haklı çıkacağım. Oradan dönen ticaretin de, orada ucuzlayan ticaretin de... Türkiye'nin çok büyük yıldızları orada sahte çay reklamı yapmaya başlayınca... Korkunç paralar alan insanların minicik paralara itibar etmeleri zaten o dünyanın ne kadar salak olduğunu gösteriyor. Ama buradaki Instagram'ın şeyi değil yani, birisi sana bot mu gönderdi?" diye konuştu. 

Bayülgen'in bu sözleri üzerine Ender, "Şimdi hesabımız açık ya. Birisi girip istediği kadar beğeni atabilir, yorum atabilir. İstediği kadar da izlenme atabilir. Bunlara 'bot' deniyor. Benim üstünde durduğum konu o değil. Benim üstünde durduğum konu gerçekten birinin 14 saatte 182 milyon izlenebilir olacağını düşünen insanlar" ifadesini kullandı.