Oğuzhan Buğalı kimdir?

1998’de Amasya’da dünyaya gelen Oğuzhan Buğalı çocukluk dönemini meraklı bakışlarla etrafı inceleyerek geçirmiş. Oğuzhan Buğalı, zaman zaman hem ailesinin hem de diğer yakın çevresinin işine yarayacak birçok basit buluşa imza atmış. Daha bu yaşlardayken girişimcilik ruhunun temellerini atan genç adam, ileride geniş bir kitle tarafından kabul göreceğinden habersiz çalışmalarına devam etmiş. Ortaöğrenimini doğup büyüdüğü Amasya’da tamamlayan Oğuzhan Buğalı, Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı’nı kazanınca 2016’da İzmir’in yolunu tutmuş. Böylece 2020’de Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı bölümünden başarıyla mezun olarak lisans eğitimini İzmir’de tamamlamış. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 09:51
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 09:51
Oğuzhan Buğalı kimdir?

Lisans eğitimi sırasında birçok girişimcilik kulübünde üye ve organizasyon sorumlusu olarak görev almış. Türkiye’de keşfedilmeyi bekleyen milyonlarca gencin sesini duyurmak için düzenlenen birçok toplantıda da konuşmacı ve izleyici olarak yer almış. Bütün bunların yanında üzerinde araştırma yapmaktan keyif aldığı girişimcilik okulları ve onlar hakkındaki gelişmeleri yüz binlerce üyesi olan bir blogda yayınlamış. Sosyal medyanın yıllar içindeki gelişimi üzerine blogunu kapatmış ve o da Instagram’a, Twitter’a taşınmış. Projelerinin ünlü girişimciler tarafından yakın takibe alınması üzerine de sektöründe lider birçok firmanın CEO’suyla çeşitli fikir alışverişlerinde bulunmuş.

Genç girişimci Oğuzhan Buğalı, çalışmaktan ve araştırmaktan asla bıkmamış. Kendini kişisel gelişimine vermenin hayatını ne denli değiştireceğinin farkında çok erken yaşlarda varmış. Başarılı bir okul hayatının da ardından hayata atılmanın önemini erkenden kavramış. Herhangi bir işe atılmaktan ve yeni düzenler kurmaktan korkan yüz binlerce insan tarafından düşüncelerine büyük önem verilen bu genç artık tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim olma yolunda. Bunun nedenini de onun sözleriyle açıklayalım: “Çünkü girişimcilik, bir korkuyla yaşamaktansa, o korkuyu köşeye sıkıştırmak anlamına gelir. Ben bunu yaptım. Yapacağım!”