Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Öğretmen atamaları ile ilgili detaylar

Binlerce öğretmenin beklediği haber sonunda geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması ile birlikte 15 bin kadro için taban puan ve kontenjanlar da belli oldu.

28.01.2015 14:40

Binlerce öğretmenin beklediği haber sonunda geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması ile birlikte 15 bin kadro için taban puan ve kontenjanlar da belli oldu.

Taban puanlar ve kontenjanlar açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı, eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak ilk arama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama, Milli sporcuların ataması ve atama yapılacak alanlar ile başvuruya esas olacak taban puan ve kontenjan listesini belirledi. En çok atama yapılacak olan bazı alanlar ve sayıları ise şöyle: İlköğretim Matematik öğretmenliği 1050, İngilizce 1430, Sınıf öğretmenliği 1332, İlköğretim Matematik öğretmenliği 1050, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 1040, Türkçe 910 Okul öncesi öğretim 900 olduğu açıklandı.  Atamalar ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklaması ile birlikte tüm dikkatler atama tarihlerine çevrildi. 15 bin öğretmen kadrosuna yapılacak olan atamalar için başvuru tarihleri 29 Ocak 2015 - 4 Şubat 2015 tarihleri olarak belirlendi.Diğer alanlar ve sayıları MEB'in internet sitesinden erişebilirsiniz. Söz konusu sayfa için tıklayın... KPSS atamaları ne zaman yapılacak?Memur atamaları için bekleyenlere müjdeli haber ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten geldi.Bakan Çelik'in açıklamasına göre kamu kadrolarındaki personel ihtiyacı 20 Mart tarihine kadar netleşecek. Söz konusu kadrolar için de başvurular 16-24 Nisan tarihlerinde alınmaya başlanacak.Kamu personel atamaları ile ilgili detaylı bilgiye http://www.dpb.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar | 0
üye profil