Öğretim görevlisi Yavuz Sezer ve annesi 8 saat arayla koronavirüse yenildi

Bilgi Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Yavuz Sezer ve annesi Suat Sezer, Covid-19 nedeniyle tedavi gördükleri hastanede, 8 saat arayla yaşamlarını yitirdi. Yavuz Sezer, mimarlık ve tarih alanındaki çalışmaları tanınıyordu. Hayatını kaybeden öğretim görevlisi 42 yaşındaydı.

Yayınlanma Tarihi: 25.03.2021 09:12
Değiştirme Tarihi: 25.03.2021 09:12
Öğretim görevlisi Yavuz Sezer ve annesi 8 saat arayla koronavirüse yenildi

Hürriyet'te yer alan habere göre, Yavuz Sezer ve annesi Suat Sezer’in cenazeleri Kozlu Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi. Annesi ve kardeşini kaybeden Modern Türkiye Tarihi ve Ortadoğu Araştırmacısı Dr. Selim Sezer, “Çok derin bir üzüntü yaşıyorum. Kardeşim 8 Mart’ta hasta olduktan kısa süre sonra yoğun bakımda entübe oldu. Annem de aynı şekilde yakalandı. Herkes koronavirüse karşı çok dikkatli olmalıdır. Bu hastalığın şakası yok” dedi.

Tarih Vakfı da Sezer’in ölümünün ardından açıklama yaptı. Açıklamada, “Yavuz Sezer’in 2016 yılında Massachusetts Technology’de (MIT) 18. yüzyıl Osmanlı Kütüphaneleri üzerine yazdığı doktora tezinin yanında mimarlık tarihi alanında titizlikte yürüttüğü araştırmaları bulunmaktadır. En verimli çağında yitirdiğimiz Sezer’in yakınlarına ve sevenlerine baş sağlığı diliyoruz” denildi.