Mısır'da 40 öğrencinin gözaltı süresi uzatıldı

Mısır'da 40 öğrencinin gözaltı süresi uzatıldı
Yayınlanma Tarihi: 08.02.2014 18:30 | Değiştirme Tarihi: 08.02.2014 18:16

Mısır'da, 30 Ekim'de Ezher Üniversitesi önünde düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde tutuklanan 40 öğrencinin gözaltı süresi 45 gün daha uzatıldı. Mısır Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, öğrencilerin 30 Ekim'de Ezher Üniversitesi önünde "İzinsiz toplanmak, zorbalık yapmak, kamu malına zarar vermek, kamu görevlilerine saldırmak, kesici alet taşımak, sivil araçlara zarar vermek ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlamalarıyla yargılanan 40 öğrencinin gözaltı süresinin 45 gün daha uzatıldığı belirtildi.

Ezher Üniversitesi önünde 30 Ekim tarihinde gerçekleştirilen darbe karşıtı protestoda üniversite içinde 26, dışında ise 14 öğrenci gözaltına alınmıştı.

Öte yandan, dün cuma namazının ardından düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde polisin sert müdahalesi sonucu 3 kişinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Mısır Sağlık Bakanlığı sözcüsü Ahmed Kamil yaptığı yazılı açıklamada, cuma günü gerçekleştirilen gösterilerde Feyyum, Minye ve Cize kentlerinde 3 kişinin öldüğünü, 10 kişinin yaralandığını belirtti.

Dün, Mısır'ın farklı kentlerinde darbe karşıtları gösteriler düzenlemiş, güvenlik güçleri ise protestolara şiddetle müdahale etmişti.

Muhabir: Ramazan Turgut 

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte vize ve final tarihleri

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merak edilmeye başladı. Anadolu Üniversites tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri belli oldu.

Altın fiyatları ne kadar oldu? 25 Mart çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları sabahın erken saatleriyle birlikte yüz binlerce yatırımcı tarafından sorgulanmaya başladı. En büyük yatırım araçlarından biri olan altın, düğün mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yakından takip edilmeye başladı. Peki, Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yemekteyiz Best Of yarışmacıları kimdir? 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları

Yemekteyiz'de bu haftanın yarışmacıları, sevilen yarışma programının takipçileri tarafından sorgulanmaya başladı. Her hafta büyük heyecan yaratan Yemekteyiz yarışmasında bu hafta birbirinden tanıdık isimler yer alacak. İşte 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları.

Dünya 7 yaşındaki Rudolph Ingram'ı konuşuyor

7 yaşındaki Rudolph isimli çocuğun 100 metreyi 13.48 saniyede koştuğu görüntüler sosyal medyada olay oldu.