Öğrenciler depreme okulda yakalandı! Öğretmenleri kucaklayıp dışarı çıkardı...

İzmir'de meydana gelen 6.6'lık depremin ardından korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor. Depremin meydana geldiği esnada özel bir okulun anasınıfında uykuda olan çocuklar, öğretmenleri tarafından kucakta dışarı çıkarıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 14:22
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 14:22
Öğrenciler depreme okulda yakalandı! Öğretmenleri kucaklayıp dışarı çıkardı...

Türkiye geçen cuma günü saat 14.51'de İzmir'i vuran depremle sarsıldı. Deprem, İzmir’in yanı sıra Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Çanakkale, Bursa, İstanbul, Uşak, Kütahya, Bursa, Yalova, Tekirdağ ve Edirne'de hissedildi.

DEPREME OKULDA YAKALANDILAR

Yıkım yaşanan Seferihisar ilçesinde bulunan bir özel okuldaki öğrenciler ise depreme sınıflarında yakalandı. Deprem anında uyuyan anasınıfı öğrencilerini, öğretmenleri kucaklarında dışarıya çıkardı. Diğer sınıflardaki ilkokul öğrencileri ise deprem anında sıraların altına girerek, cenin pozisyonu aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sıklıkla deprem tatbikatı yapıldığı öğrenilen okuldaki öğrencilerin sakin tavırları dikkat çekti. O anlar ise okulun 8 güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Görüntülere anaokulunda uyuyan öğrencilerin öğretmenlerinin kucağında dışarıya çıkarılması, sıra ve masaların sallanması, sınıftaki öğrencilerin sıraların altlarına girmesi ve depremin bitmesinin ardından sınıflarından çıktığı anlar yansıdı.

 

Etiketler: deprem - izmir - okul - öğretmen